Půlnoční magie na Nový rok

Víte, že přelom odcházejícího a přicházejícího roku o silvestrovské noci je magický?

Silvestrovská půlnoc, kdy dojde k předání končící vlády starého roku roku novému, je nakloněna tomu, abychom nahlédli do blízké budoucnosti. Co můžete podniknout, abyste uchopila štěstí do svých rukou?

Také vás může zajímat ...

Konec roku je časem, kdy se ohlížíme a sčítáme své zisky a ztráty v uplynulém roce. Období novoročních svátků je plné rituálů, pověr a zvyklostí, které mají přinést štěstí v novém roce. Jak čarovali naši předkové? A jak s odcházejícím rokem zažehnat vše špatné a zajistit si šťastnou budoucnost?

Magické rituály o silvestrovské půlnoci

Až bude odbíjet půlnoc, snězte bobuli hroznového vína, které je symbolem hojnosti. Vylijte škopek vody oknem, abyste odehnali zlé duchy. O půlnoci obejděte dům s kufrem třikrát, aby vaše cesty v dalším roce byly bezpečné.

Kolem domu rozprašte sůl, abyste jej ochránili před neštěstím. Po půlnoci se podívejte na oblohu. Když je světlá, bez deště a větru, znamená to dobrý rok. Kdo hledá partnera, měl by o půlnoci poslouchat, odkud zaštěká pes, protože odtud přijde nová láska.

Noc plná očekávání. To nevydařené snad končí a přichází nová naděje.

Pozor na to, co si přejete

Je důležité dávat pozor na to, co si přejete. Novoroční čarování a tradice, které se dodržovaly, měly vždy co dělat se zdravím, penězi, bezpečím a zbavením se zlých duchů.

My si můžeme udělat svá kouzla podle našich momentálních potřeb. Avšak pozor! Je nutné, aby to, co si přejeme, neškodilo druhým. Nechtějte nikomu uškodit, protože se zloba obrací proti tomu, kdo ji druhému přeje.

Jak na Nový rok, tak po celý rok

Nový den nového roku nesmíte prát a sušit prádlo. Z domu se nemá nic vynášet ani vymetat z místnosti. Nepůjčujte si peníze, znamenalo by to nedostatek peněz po celý rok. Neměli byste ani vy nikomu půjčovat, aby vás po celý rok někdo nežádal o peníze.

Co si oblečete na Nový rok, zůstane vám celoročně. Kdo chce být příští rok šťastný a bohatý, měl by k obědu jíst čočku, která představuje peníze. Podobným jídlem značícím hojnost je také ovar.

Neměli by se jíst žádní ptáci, aby štěstí neuletělo, ani králíci, aby neuteklo, a ryby, aby neuplavalo. Z domu se nemá nic vynášet, aby to příští rok nechybělo. A když se něco přes všechnu opatrnost rozbije, bude celý rok takto rozkřápaný.

Obklopte se zelenou barvou kolem vás

Úspěšná jsou kouzla, která děláme s rozmyslem. Vezměte si zelenou pentli a zelenou halenu, neboť zelená se váže k hojnosti. Zapalte si zelenou svíčku či použijte zelený svícen. Máte-li přání, dejte si velký pozor, abyste si nezavařili!

Nestačí si jen přát novou práci, jděte do detailů a sepište si, za jakých podmínek byste přijali novou práci, jež bude odpovídat vašim schopnostem. Své přání pak vyslovte nahlas při hořící svíci! Pro jistotu zapalte zelenou i na tři krále a ještě jednou přání vyslovte a pak papír spalte.

Přičarujte si štěstí

Ze životopisů úspěšných lidí víme, že se často zaměřovali na představu svého úspěchu už od dětství. I v magii nakonec rozdíl mezi zdarem a nezdarem závisí na nenápadném daru, pomocí něhož už zvítězili mnozí, na něž nikdo nevsázel: vytrvalosti. V našich podmínkách tento druh magie vyjadřují novoroční předsevzetí.

Budete-li si je psát, volte věci, u nichž opravdu věříte, že jsou ve vaší moci. Jinak skončíte s příliš ambiciózními plány, jež nakonec zapadnou. Dosažení cíle, který si moudře zvolíte, posiluje vaši víru a vnitřní sílu. Přejeme vám štěstí!

S KONCEM ROKU SE ZBAVTE VŠEHO ZLÉHO

Mnoho žen s čarovnými schopnostmi znázorňuje situace a lidi, kterých se s koncem roku chtějí zbavit, na toaletní papír a pak je nelítostně pošlou k vodě – a spláchnou.

Snad ty odcházející negativní emoce neucpou odpad! Očistná síla vody zafunguje spolehlivě. Můžete si také vypůjčit od dětí bublifuk a svoje špatné vzpomínky na tento rok postupně vyfoukat a nechat prasknout.

Rituál pro ukončení starých záležitostí

Budete potřebovat pastelky a papír. Základem rituálu je v klidu si sednout a nakreslit, napsat či jinak znázornit věci, které jste v letošním roce prožívali a se kterými se už chcete rozloučit.

Pokud doma máte nějaké předměty, které se k těmto událostmi pojí, například účet z nemocnice, hračku či cokoli, co ve vás jitří bolestné vzpomínky, můžete je zabalit a vyhodit do koše.

Oheň spálí všechno, co tíží vaši duši

Vzhledem k tomu, že popelnice bývají mezi svátky plné, možná budete chtít svoje díla rovnou spálit. Nezapomeňte ale oheň hlídat.

Jde o to spálit vše nežádoucí a pak zapálit nový oheň (svíčku), kterému odevzdáte svá přání pro příští rok! Zažíhání nových ohňů bylo součástí všech pohanských svátků.

Zajímavým způsobem nakládá s minulostí jedna čarodějnice, která tyto věci kreslí na ovocné slupky ty pak nechá shnít na kompostu – negativní energie se tak doslova přetvoří v něco užitečného! Romantické povahy mohou zvolit list, který pak pustí po vodě.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama