Silným kuřákem se Larry Hagman stal kvůli jednomu dívčímu ňadru!

V prvních dvaceti letech manželství zajišťovala rodinu finančně jeho žena!

Za to, že byl největším seriálovým padouchem, obdržel Larry Hagman (+81) dokonce šestkrát cenu. Bylo to zasloužené, vždyť kdo by neznal pověstného „Džejára“ ze seriálu Dallas?

Dětství Larryho Hagmana (+81) poznamenal rozvod rodičů. Po něm bydlel u dědečka a babičky. Babička ale pak zemřela a malý Larry si prožíval něco jako střídavou péči mezi otcem a matkou. V době dospívání začal propadat alkoholismu, což se s ním pak táhlo po celý život.

Také vás může zajímat ...

Šest lahví šampaňského denně!

Ve stejném období, kdy začal pít, sáhl Larry poprvé i po cigaretě. Mělo to ovšem svůj zajímavý důvod. Nešlo o to, že by chtěl zapadnout mezi vrstevníky nebo dělat frajera. Dostal totiž zajímavou nabídku od jedné dívky. Ta řekla, že mu dovolí, aby si sáhl na její ňadro, pokud před ní vykouří cigaretu.

On to udělal a časem se stal na nikotinu silně závislý až do svých 34 let. Poté obrátil o sto osmdesát stupňů a do konce života byl zapřísáhlým nekuřákem; naopak se zapojoval do činnosti společností, bojujících s kouřením.

Alkohol si ovšem dopřával dál. Řešil tím později i stres z náročného natáčení. Denně prý dokázal vypít až šest lahví šampaňského. I s tímto zlozvykem nakonec skoncoval. V roce 1992 mu totiž doktoři zjistili cirhózu jater, takže s pitím okamžitě přestal.

Seriál Dallas měl 357 dílů.

Seriálový rekordman

Svoji osudovou ženu, o tři roky starší Švédku Maj Axelsson (+88), poznal Larry v Londýně, kam odjel s matkou. Ta byla rovněž herečkou a účinkovala v úspěšném muzikálu. Maj byla módní návrhářkou a Larrymu přišel vhod i její původ. Ze Švédska totiž pocházeli i jeho prarodiče.

V roce 1954 se Larry a Maj vzali. Dlouhá léta, než se stal herec opravdovou hvězdou, to byla jeho žena, kdo zajišťoval rodinu finančně. Všechno se změnilo v roce 1978, kdy se začal natáčet seriál Dallas. Larry zde vytvořil zápornou, ale fascinující postavu J.R. Ewinga.

Ta první dvě písmena J a R se v angličtině čtou jako „džej“ a „ár“, odtud tedy „Džejár“, jak ho znali a znají diváci po celém světě. Herec účinkoval naprosto ve všech dílech seriálu, kterých bylo 357, čímž vytvořil rekord.

Už tehdy dodržoval Larry jednu ze svých zásad. Kdysi v 60. letech si totiž během natáčení jiného seriálu namohl hlasivky tak, že nemohl skoro mluvit. Od té doby si dával jeden den v týdnu „bobříka mlčení“, kdy neřekl ani slovo.

Co chtěl za své autogramy?

Popularitu si dokázal Larry užívat navenek i za zdmi svého luxusního obydlí. Neustále přijímal nějaké návštěvy a většina z nich, včetně jiných slavných hvězd, pak skončila úplně nahá ve venkovní vířivce. Měl rád své fanoušky a kdekoliv se objevil, pronásledovali ho zájemci o autogram.

Podepisoval se rád, jenže když jich bylo přece jen už trochu moc, vymyslel si „zlepšovák“. Kdo od něho chtěl podpis, musel sám něco předvést, třeba zarecitovat básničku nebo říct vtip. „Snažím se od nich získat něco nazpět,“ vysvětloval Larry.

V roce 1995 začaly první opravdu vážné zdravotní problémy. Larrymu museli transplantovat játra. Šestnáctihodinová operace mu zachránila život. Později se musel vyrovnat s Alzheimerovou nemocí, která postihla jeho milovanou ženu.

Mohl si dovolit dopřát jí pět pečovatelek a luxusní pronajatý dům, kde se o ní ženy staraly. On sám pak veřejnosti v roce 2011 sdělil, že má rakovinu krku. K tomu se pak zanedlouho přidala i leukémie.

V listopadu 2012 zemřel. U nemocničního lůžka byli v době jeho posledního výdechu všichni blízcí a přátelé – a také představitelka Larryho manželky z Dallasu, herečka Linda Gray (80).

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...