Stále v ní vidí statečnou a milující dívku

Zatímco byl Jan pryč, stavěla Nina sama pro rodinu dům. On prý nevěděl, kde!

Dnes, když se Jan Kačer (83) musí starat o manželku Ninu Divíškovou (84), vzpomíná na to hezké, co spolu prožili. Protože mu jeho žena byla dlouhá léta oporou, snaží se jí to vrátit.

Divadelní a filmový režisér a herec Jan Kačer (83) kvůli buržoaznímu původu své rodiny nemohl jít studovat na gymnázium, a proto absolvoval keramickou školu v Bechyni. Po ní nastoupil na pražskou DAMU, obor režie.

Také vás může zajímat ...

Tehdy prý měl veliké štěstí, že už v prvním ročníku potkal svou budoucí ženu Ninu Divíškovou (84), statečnou dámu, která se nikdy ničeho nebála. Snad proto, že její tatínek, automobilový závodník, první potápěč v republice a letec, malou Ninu vychovával jako kluka.

Kluk nebo holka?

Ta svého otce tak milovala, že když hodil na dno přehrady zlaté hodinky a zeptal se Niny, zda je vyloví, bez váhání skočila do vody. Hodinky našla a pyšně je odevzdala otci. Že jí při tom praskly oba ušní bubínky, protože se jednalo skutečně o velkou hloubku, ji prý ani trochu nevadilo.

Láska pro časy dobré i zlé

Nina se po maturitě rozhodla pro studium herectví a už v prvním ročníku potkala ve škole charismatického Jana Kačera. Mladí umělci se vzali v roce 1962 v Ostravě během jejich prvního společného angažmá.

Tam také přišly na svět jejich dvě dcery Simona (57) a Klára (56). Už brzy se ukázalo, že je Nina doslova ideální partnerkou pro začínajícího režiséra a herce. Po jeho boku ji totiž čekaly nejen radosti, ale i mnoho těžkých chvil, které prověřily její lásku a oddanost.

Táhla celou domácnost

Potom, co oba manželé odešli v roce 1965 do Činoherního klubu do Prahy, neměli nejprve kde bydlet. Ani když po čase získali byt, nedočkali se vytouženého klidu.

Kačer totiž začal být vládnoucímu režimu trnem v oku a musel z divadla odejít. V té době jeho žena finančně táhla celou domácnost. „Nikdy jsme neměli hlad, vždycky tam bylo čisto, vypráno,“ vzpomíná s dojetím Kačer.

Sama postavila dům

Když o několik let později mohl Kačer pracovat alespoň v Ostravě, zůstala Divíšková na všechno úplně sama. Jan totiž přes týden bydlel tam a domů se vracel pouze na víkendy.

„Tohle jí nikdy nezapomenu. Dokázala zázrak, uživit ty děti,“ obdivně říká Jan. Ačkoli byla Nina tolik let vlastně skoro sama, dokázala skoro nemožné.

Nejen, že vychovala tři dcery, k těm dvěma starším totiž po čase přibyla ještě Adéla (44), ale sama prý postavila dům. „Tenkrát si mého manžela kamarádi dobírali, že Kačer staví dům, ale vlastně netuší kde,“ smála se po letech herečka.

Miluje ji čím dál víc

Na konci osmdesátých let se manželé konečně vrátili do Prahy a dlouho se jim dařilo nejen v práci, ale i v soukromém životě. Jenže pak se v roce 2016 začalo proslýchat, že Divíšková trpí Alzheimerovou chorobou, a všichni jejich známí byli v šoku.

Dnes se role manželů obrátily. Teď je to Jan, kdo spolu s dcerou Adélou o Ninu pečuje, a právě on tak nese na svých bedrech celou tíhu této neřešitelné situace.

I když se mu manželka mění před očima, stále v ní vidí tu úžasnou ženu a dokonce se do ní znovu a znovu zamilovává. „Mám čím dál víc rád Ninu,“ říká Kačer, když komentuje změny, které s Ninou díky její nemoci staly. Zároveň však ale dodává, že některé projevy její choroby doslova nesnáší.

Život jako na houpačce

Ty prý ho tak neuvěřitelně štvou, že na svoji manželku dokonce křičí. Snaží se prý prořvat k té báječné dívce, kterou Nina kdysi bývala. Bohužel, s Divíškovou a jejím zdravotním stavem to dnes vypadá jako na houpačce.

Když se v lednu roku 2018 objevila v Malostranské besedě, všechny přítomné překvapilo, jak to šaramantní herečce slušelo. „Jsou lepší a horší dny,“ popsal Jan Kačer současný stav své manželky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...