Švestkové knedlíky z bramborového těsta

Suroviny:  500 g brambor typu C  150 g hrubé mouky  1 vejce + 1 žloutek  špetka soli Na náplň:  10-15 švestek  1-2 lžíce másla  2 lžíce mletého máku  2 lžíce cukru moučka

Postup:  Brambory uvaříme ve slupce a ještě vlažné oloupeme a nastrouháme najemno.

Mezitím dáme do většího hrnce vařit osolenou vodu.  K bramborám přidáme hrubou mouku, vejce a žloutek, osolíme a vypracujeme měkčí těsto (pokud je těsto příliš řídké, přisypeme trochu mouky). Rukou z něj tvarujeme stejně velké placičky, na každou položíme švestku a pečlivě zabalíme.

Pracujeme rychle, bramborové těsto má tendenci řídnout.  Knedlíky vaříme ve vroucí vodě asi 7–8 minut. Uvařené knedlíky podáváme obalené v máku smíchaném s cukrem a přelité rozpuštěným máslem..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...