Trápí vás v zimě opary?

Opary na rtech jsou bolestivé a nepříjemné. Za jejich tvorbu mohou viry, které v sobě má naprostá většina lidí. Za to, že se opar objeví, může stres a oslabená imunita. Velkou roli ovšem hraje i genetika, někteří lidé jsou k tvorbě oparů náchylnější než jiní.

V případě, že se opary objevují opakovaně, jsou rozsáhlé, bolestivé a provází je únava nebo teplota, měli byste raději vyhledat lékaře. Tyto obtíže mohou totiž poukazovat na celkové oslabení organismu vyvolané nějakým závažným onemocněním.

Také vás může zajímat ...


Antivirotika i kvasnice


Rychlou úlevu a snazší hojení slibující moderní masti a náplasti obsahující antivirotika a zklidňující složky. V případě, že dáváte přednost přírodní léčbě, máte na výběr z celé řady tradičních léků. Když opar potřete kvasnicemi smíchanými na kašičku s vodou, bolavé místo se zchladí a vysoký obsah vitaminů B pomůže s regenerací pokožky.

Jogurt s živými kulturami opar ochlazuje a zrychluje hojení. Tae tree olej má silné a protivirové účinky.

Protože je hodně silný, používejte ho k potírání raději naředěný nějakým neutrálním olejem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...