Ublížila jsem oběma

Udělala jsem v životě hroznou chybu. Nyní je ale už pozdě něco napravovat. Je mi jasné, že léta nelze vrátit zpět.

Můj syn a Luboš sedí v obýváku a oba se snaží být hovorní, zábavní a společenští. Ale nejde jim to. Jsou křečovití a z mé přítomnosti vyděšení. Teprve při pohledu na ty dva zoufalce si uvědomuji, co jsem to kdysi udělala.

Také vás může zajímat ...

Krátká známost

Luboše jsem poznala na diskotéce na horách, kde jsem byla o víkendu lyžovat. Několikrát jsme se sešli i doma. Nebyla to, tedy z mé strany určitě ne, nějaká velká láska a zamilovanost. Bylo to tak, jak se dnes říká, přátelství s výhodami. Prostě jsme ani jeden momentálně nikoho neměli a vyhovovala námto. Tedy až do chvíle, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná.

Je to moje věc

V tu chvíli jsem si uvědomila, že sice dítě bych chtěla, ale Luboše rozhodně ne. Žít s ním v jedné rodině bylo pro mě nepředstavitelné. Byla jsem přesvědčena, že ani on by o to nestál. Zároveň jsem odmítla myšlenku na potrat. Nezbývalo nic jiného, než rychle jednat. S Lubošem jsem se rozešla s tím, že jsem našla někoho jiného.

Luboš se stejně zrovna chystal na nějaký studijní pobyt v zahraničí a přijal náš rozchod v klidu.

Našel se hodný táta

Když bylo mému synovi pět let, potkala jsem muže, který miloval nejen mě, ale i mého Luboška. Dodnes nechápu, proč jsem synovi dala jméno jeho otce, když ani jeden ani druhý o sobě neměli ani tušení. S manželem jsme to vydrželi skoro dvacet let. A na tu dobu vzpomínám moc ráda, i když náš vztah nakonec skončil rozvodem.

Nečekané setkání

Před měsícem jsem náhodou potkala Luboše. I po těch dlouhých letech mě poznal. Zašli jsme na skleničku a já, vůbec nevím proč, jsem mu řekla o našem synovi. Byl to pro něj šok. Že jsem nemlčela! Rozjela jsem tak celý řetězec událostí. Luboš přirozeně chtěl svého, dnes už třicetiletého, syna vidět. Musela jsem proto s pravdou ven i před synem.

Konečně jsem se zbavila svého tajemství, které mě léta tížilo a trochu se mi ulevilo.

To samé ale nemohu říct o těch dvou, kteří ani nevědí, jak se spolu mají bavit a o čem.

Blanka L. (53), Pardubice

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama