Vosí hnízda

Vosí hnízda, někdy také včelí úly, jsou nepečené cukroví, a protože v krému je syrové vejce, připravují se až těsně před svátky. Potřebovat na ně budete i speciální formičky.

Příprava: 45 min (bez odležení)

Náročnost: x

Cena: 70 Kč

Potřebujete:

150 g kulatých piškotů

50 g mletých ořechů

1 bílek

1 lžíci mléka

100 g moučkového cukru

60 g másla

2 lžíce kakaa

Krém:

1 žloutek

60 g másla

1 lžíci rumu

50 g moučkového cukru

25 ks kulatých piškotů

1 Piškoty rozdrťte v robotu nebo je umelte najemno. Vsypejte do mísy, přidejte mleté ořechy, prosátý cukr, kakao, změklé máslo, bílek a mléko. Dobře prohněťte až vznikne měkké a hladké těsto. Nechte ho asi hodinu odležet v lednici

2 Připravte krém: změklé máslo utřete se žloutkem a prosátým moučkovým cukrem, na závěr opatrně řeďte rumem. Žloutek můžete nahradit i vaječným koňakem. Těsto si rozdělte na jednotlivé kuličky a vtlačte je do formiček. Ve středu nechte prostor, který naplňte krémem a přiklopte piškotem. Pak opatrně vyklepněte z formičky.

3 Vosí hnízda skladujte v lednici, před podáváním je můžete ještě poprášit moučkovým cukrem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama