Zatočte se záněty

Záněty dokážou pěkně znepříjemnit život. Účinně s nimi lze bojovat nejen léky, ale i s pomocí bylinek. Pojďte se podívat, které bylinky by mohly pomoci právě vám.

Močové cesty

Také vás může zajímat ...

Na zánět močových cest se doporučuje čaj z borůvky černé, medvědice lékařské, natě řebříčku a listu jitrocele kopinatého. Směs zalijte vroucí vodou, nechte louhovat 15 minut a pijte 2–3krát denně. Na zánět močového měchýře se hodí i brusinky.

Ústní dutina

Na lepší uvolňování hlenů se doporučuje čaj ze šalvěje lékařské. Ta se pokaždé nemusí pít, ale uvařená v hrnci s vodou funguje výborně jako inhalační směs pro nahřátí dutin.

Kůže

Pokud máte kožní problémy, udělejte si odvar z řepíku lékařského. Na poraněné místo používejte řepík jako obklad. Dobrý je v léčbě i heřmánek.

Šlachy

Na zánět šlach může vyzkoušet i přírodní cestu, která není vyloženě bylinková. Doporučuje se odvar z borovicového jehličí. To je dobré uvařit ve dvou litrech vody a po vychladnutí udělat koupel.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...