5 možností, jak zatočit s chloupky pod nosem

Viditelné chloupky nad horním rtem dokážou skutečně potrápit. Zvláště pokud máte snědší pokožku a tmavé vlasy. Poradíme vám, jak je odstranit co nejefektivněji. Dáte přednost pinzetě, depilačnímu krému, vosku, nebo třeba trvalé epilaci?

Téměř neviditelné jemné a světlé chloupky na obličeji jsou naprosto přirozené. Problém nastává ve chvíli, kdy zjistíte, že jsou na některých místech vidět víc, než byste chtěla. Zvláště pak v oblasti nad horním rtem. Zde přinášíme několik dostupných metod.

Také vás může zajímat ...

1. Klasická pinzeta

Nejrychlejší možností je vzít do ruky pinzetu. Chloupků se tak zbavíte jednoho po druhém. Dá to práci a výsledek nemusí být tak precizní, jak byste si představovala. Na druhou stranu nehrozí téměř žádné podráždění kůže, což je určitě plus. Na závěr pleť ošetřete uklidňujícím gelem či krémem.

2. Žiletka ano, nebo ne?

Oholit chloupky na kůži žiletkou je sice rychlé a bezbolestné, ovšem poněkud nevhodné. Tím, že dojde k seříznutí chloupku v jeho polovině, odstraní se i jeho nejsvětlejší a zároveň také nejtenčí část. To způsobí, že chloupky budou na pohled vypadat mnohem tmavší a silnější.

3. Rychlý a bezbolestný depilační krém

Jde o chemický přípravek, který naleptá chloupek, ten se rozpustí a setře ubrouskem. Tato metoda je bez bolesti, ale nemusí být vhodná pro osoby s citlivou pletí, protože může vyvolat alergickou reakci.

4. Trvalá epilace vás jich zbaví navždy

Je to sice jedna z těch dražších metod, ale zato má vysokou účinnost i dlouhodobý efekt. Provádí se buď laserem, ultrazvukem, nebo pomocí IPL (intenzivní pulzní světlo). Tyto metody jsou dostupné ve všech kosmetických salonech a provádí je profesionálové.

Nicméně světlo IPL si můžete koupit i domů, ale vyjde vás asi na 10 tisíc korun. Pro úplné odstranění chloupků je potřeba 7 až 10 sezení, přičemž by mezi nimi měla být třítýdenní pauza.

Každý chloupek může totiž být v jiné růstové fázi, proto se musí procedura opakovat, aby se podařilo zachytit všechny. Jedno sezení vás vyjde okolo 300 korun.

5. Hladká tvář s pomocí vosku

Mnoho žen nedá dopustit na depilaci voskem. Bolí, ale nestojí tolik peněz a výsledný efekt vydrží týdny. Stačí si pořídit depilační pásky, které stojí okolo stovky a jsou na několik použití.

Pokud máte citlivější pleť, může sice dojít k podráždění, ale pomoc je snadná. Vsadit můžete na zklidňující levanduli v podobě oleje, růžovou vodu nebo zklidňující masku. Nedoporučuje se hned po depilaci vystavovat se na sluníčku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...