Můj kousek štěstí

7 častých chyb při holení nohou

Už dávno neplatí, že holení nohou je výsadou mladších ročníků. I zralé ženy chtějí mít hladké nohy bez chloupků! Jak ale předejít podráždění kůže?

Pokud si říkáte, že holení nemůže být přece žádná věda, vyvedeme vás z omylu. Stačí totiž několik unáhlených kroků a místo krásných hladkých nohou se budete potýkat se svěděním, podrážděním a suchou pokožkou. Navíc už za dva dny se nejspíš dočkáte dorůstání chloupků. Chcete-li si tedy užívat dokonale hebkých nožek a zdravé pokožky, kterou bude radost dávat přes léto na odiv, poradíme vám na co si dát největší pozor.

1. Spěch se vážně nevyplácí

Schválně, kolikrát jste v rychlosti skočila do sprchy, popadla žiletku a dala se do práce? Většina žen nenechává chloupky změknout a ve snaze ušetřit drahocenný čas nadělá více škody než užitku. Až půjdete příště do sprchy nebo do vany, vydržte alespoň 15 minut, během nichž chloupky změknou a otevřou se jejich folikuly. Díky tomu bude holení snadnější a důkladnější, protože se chloupku zbavíte přímo u kořínku. Vaše nohy tak vydrží hladké mnohem déle.

2. Ráno moudřejší večera?

V tomto případě známé pořekadlo rozhodně neplatí. Pokud si holíte nohy po ránu, abyste vyrazila do práce s hladkýma nohama, věřte, že mnohem lepšího výsledku byste docílila při holení večer před spaním. Kůže kolem chloupků se totiž přes noc zacelí a není v místech, kde jste chloupky oholila, jakoby otevřená.

3. Nikdy neholte nasucho

Asi úplně nejhorší, co můžete pokožce svých nohou provést, je holit ji bez jakékoli pěny takzvaně nasucho. Koledujete si totiž o hodně nepříjemné podráždění kůže, která bude s největší pravděpodobností pálit a rudnout ještě několik následujících dní. Řada žen nahrazuje pěnu na holení mýdlem v domnění, že dělá dobře. V takovém případě je už lepší obyčejná voda nebo v krajním případě kondicióner na vlasy. Díky němu bude ostří po kůži snadno klouzat a neporaní ji. Variantou k pěně je žiletka, jejíž hlavice je napuštěná speciálním gelem, který kůži během holení změkčuje. V tomto případě se totiž nevyplácí šetřit.

4. Jednorázové žiletky ne!

Při nákupu holítka se v ideálním případě vyhýbejte těm jednorázovým. Na dovolenou nebo jako nouzové řešení jsou dobrá, ovšem nedoporučují se pro běžné každodenní používání. Obvykle mají totiž pouze jeden břit a výsledek holení tak nebývá zrovna ideální, navíc kůže je pak zpravidla velmi podrážděná a zarudlá. Na trhu se ale objevují i dražší jednorázové žiletky, které nabízejí zákaznicím tři, čtyři nebo pět břitů. V takovém případě se nemusíte obávat je pořídit. Bývají spolehlivé a šetrné.

5. Nezapomínejte na výměnu

Můžete mít žiletku sebekvalitnější, ovšem když ji včas nevyměníte za jinou, zbytečně dráždíte kůži tupým břitem, který navíc ještě téměř neholí. Jakmile se vám začne zdát, že hlavice není v pořádku nebo neholí jako na začátku, vyhoďte ji. Žiletky by se měly vyměňovat zhruba po deseti použitích.

6. Po, nebo proti směru růstu?

Asi většina z nás automaticky holí nohy proti směru růstu chloupků, protože máme dojem, že se tak dostaneme ke chloupkům lépe a docílíme hladší pokožky. Mnohem lepší je ale začít po směru růstu, a máte-li citlivou pokožku pak proti směru neholte vůbec. S vhodným gelem nebo pěnou bude výsledek ale i tak skvělý.

7. Strojek partnera nepoužívejte

Také jste občas sáhla po žiletce nebo strojku své drahé polovičky? Pokud to není pravidelně, nejde o žádnou tragédii, ovšem příliš časté používání se nedoporučuje.
V první řadě netušíte, jak dlouho jej partner používal a za druhé to není právě hygienické.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden