9 stromů, které vám dají sílu

Už staří Keltové věřili, že se duše člověka přerodí do stromů. Proto je považovali za živé bytosti a měli k nim posvátnou úctu. Zkuste se naučit i vy mluvit s duchy stromů a žádat je o pomoc při uzdravení, nemoci i řešení svých problémů, které vás tíží.

Také vás může zajímat ...

Borovice
Keltové považovali Borovici za strom moudrosti a říkali, že uchovává duše zemřelých. Při jejím objímání se posiluje váš intelekt a paměť. Dokáže prodloužit život a u žen navíc zvyšuje plodnost. Pobyt v blízkosti borovice působí blahodárně na lidi s nemocnými plícemi, s rýmou, či nachlazením. Její vůně zmírňuje stres a vztek a dokáže zklidnit.

Bříza
Vyčerpaní lidé by měli u břízy trávit více času, aby se dobili novým elánem. Je to zásobárna dobré nálady a ničitel chmur. Léčivé účinky břízy jsou také využívány v přírodním léčitelství. Odvar z mladých listů rozpouští močové kameny a pomáhá při revmatismu, na zklidnění ekzémů a zázračně umí vyhlazovat vrásky.

Buk
Mohutný, silný buk je ochranný strom, který odhání uhranutí a zlá kouzla. Dodává pocit bezpečí a pomáhá zapomenout na starosti. Ulevuje při bolestech hlavy a dokáže vyrovnávat krevní tlak. Objímání buku se doporučuje lidem, kteří mají problémy s komunikací ve svém okolí. Odvar z bukového listí pomáhá při svědivých vyrážkách.

Dub
V mnoha kulturách je uctíván jako posvátný a ze všech stromů je nejsilnější. Léčí, dodává energii, moudrost a pomáhá s neřešitelnými problémy. Pokud usnete ve stínu jeho větví, mohou vám přinést prorocký sen. Dubová kůra má protizánětlivé účinky. Jejím odvarem potírejte špatně se hojící rány a kožní záněty.

Jedle
Pomáhá rychlejšímu uzdravování při těžkých onemocněních. Nemocní by proto měli mít u lůžka ve váze čerstvou jedlovou větvičku. Při dýchacích obtížích si provoňte ložnici jedlovým jehličím. Pro uklidňující koupel si do vany přidejte několik jedlových větviček. Objímání jedle prospívá lidem s nízkým sebevědomím.

Kaštan
Potřebujete náplast na bolavou duši? Vydejte se do lesa obejmout kaštan. Umí odlehčit od strachů a zmírňuje napětí. Když jste nervózní, stačí vzít pro uklidnění plody kaštanu do dlaně a chvíli držet. Při problémech se spánkem si dejte několik kaštanů pod polštář. Kaštan jírovec se používá i při léčbě křečových žil.

Lípa
Lípa někdy bývá považována za mystický strom a ve spánku prý dokáže přivodit věštecké sny. Je to strom lásky a smíření. Při setkáních, během nichž hrozí střet, umístěte do místnosti její větvičku. Její kmen by měli objímat pesimisté. Lipový květ se využívá při nachlazení, obtížích s dýchacími cestami a při horečkách.

Modřín
Obnovuje fyzické i psychické síly a má omlazující účinky. Má moc přinášet dobrou pohodu. Spálením modřínové větvičky nebo jehličí můžete ze svého domu vykouřit vše zlé. Modřín by měli objímat hlavně netrpěliví lidé. Modřínová kůra se přidává do koupelí nohou, aby nedocházelo k jejich pocení a zápachu.

Smrk
Kdo chce rodinu chránit před nemocemi a zlem, měl by si vysadit smrk před domem. Jeho moc je ochranná, i magická. Objímat smrk vyvolává pocity, jako by člověk objímal svou matku a ta ho utěšovala. Smrkovou vůni použijte k pročištění domu. Mladé větvičky přidejte do horké vody a inhalujte při dýchacích obtížích.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...