Aby byly truhlíky co nejkrásnější

Nyní je ten správný čas na prohlídku přes zimu uložených kbelíkových rostlin. Ty, co přežily (raší a mají živá očka), prostříhejte a sesbírejte oschlé listy a květy. Rostliny přemístěte ke světlu a mírně je zalijte.

Řízkování pelargonií

Odebrané řízky pelargonií 10 až 15 cm dlouhé můžete využít k množení. Ponechte na řízku 2 až 3 listy a zapíchněte je po pěti do většího květináče. Použijte k tomu množitelský substrát, který zakoupíte ve všech zahradnických centrech.

Také vás může zajímat ...

Nezapomeňte na balkonovky

Je třeba už také vysít balkonovky: begonie, nestařec, petúnie a surfinie. Těch je vždy potřeba velké množství. Vlastním výsevem proto ušetříte mnoho peněz, které byste pak dali za nákup sazenic.

Přednost dejte peletovému osivu, se kterým se prakticky vyhnete pracnému přepichování. Ze zeleniny můžete vysévat papriky, kedlubny a salát.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...