Bob Dylan: No tak sem tu Nobelovku dejte…

Americká hudební legenda Bob Dylan (75), který loni získal Nobelovu cenu za literaturu a nepřijel na prosincový slavnostní předávací ceremoniál, přičemž vypadal, že ho cena vlastně nezajímá, ji konečně převzal ve Stockholmu.

Stalo se to až v okamžiku, kdy ho do Skandinávie zavála koncertní šňůra a muzikant si přitom na činitelích Švédské královské akademie vymínil, že medaili a diplom převezme zcela soukromě, bez přítomnosti médií. S převzetím ovšem souvisí ještě povinnost přednést slavnostní projev. Tomu se ovšem zpěvák vyhne tím, že akademii pošle nahrávku.

Také vás může zajímat ...

Potom mu teprve ze švédské Nobelovy nadace pošlou finanční odměnu ve výši 22,6 milionu korun. Co s nimi podivínský písničkář udělá, bude jeho věc.

A švédští akademici budou propříště asi hledat laureáty raději opět mezi spisovateli.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...