3 nejlepší zdroje vitaminu C

Podzim je tady a před námi období ochlazování a plískanic, které s sebou přináší záněty dýchacích cest, kašel a rýmu.

Pokud se chcete těmto nepříjemným onemocněním vyhnout, máte nejvyšší čas začít posilovat imunitu. Nenáročným a přitom účinným způsobem je zvýšení příjmu vitaminu C, ideálně z přírodních zdrojů. Poradíme vám, které potraviny jsou pro vás jako zdroj nejlepší.

1 Šípky

Právě teď je jejich čas. A i když sběr je náročný na čas a na trpělivost, rozhodně se vyplatí na ně vyrazit. Šípky mají více vitaminu než citrusové plody, navíc obsahují řadu dalších látek, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Šípky je nejlepší si nasušit umělým teplem při teplotě 60 °C. Poté můžete usušenou dužinu, bez semínek a chloupků, nadrtit na prášek nebo si ze sušených šípků připravit ozdravný čaj. Ten pak pijte dvakrát denně, prášku užívejte kávovou lžičku jednou denně.

2 Rakytník

I tenhle zázračný všelék si můžete právě teď nasbírat v přírodě. Zamražené bobule vám vydrží v mrazáku celou zimu. Přidávat je můžete do müsli, do smoothie nebo třeba do ovocného koláče. Usušené bobule rakytníku zase zkuste zkombinovat se šípky a ze směsi si připravte super lahodný čaj ke zlepšení obranyschopnosti.

3 Černý rybíz

Čas černého rybízu už minul, ale pokud máte jeho zásobu v mrazáku, rozhodně byste si ho měli pravidelně dopřávat. Obsah vitaminu v plodech rybízu navíc záleží na tom, jak moc teplo bylo. V těch z letošního horkého léta tak bude vitaminu C mimořádně velké množství. Černý rybíz si můžete dát jen tak, přidat ho do ovocných salátů či pohárů nebo z něj upéct koláč. Ze sušeného lze stejně jako ze šípků a rakytníku připravit čaj. .

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama