3 tipy, jak bojovat s tukem (nejen) na břiše

Patříte k těm ženám, co si neustále dávají svůj oběd u počítače, hltají narychlo sendvič v autě nebo dokonce nejí vůbec, protože jednoduše není čas ztrácet čas? Tak zadržte! Tohle je opravdu cesta do věčných pekel.

1. Nevynechávejte oběd!

Klíč k úspěchu je v tom, že každé vaše jídlo musí obsahovat maximum živin a vitaminů, ne kalorií. Největších chyb se dopouštíme právě u oběda, na který nezbyl čas. Co se stane potom? Většinou si stejně dáte něco nezdravého a nedáte tělu dostatek času na trávení. A výsledek? Pěkně kulaté bříško plné tuku, případně zažívací problémy.

2. Saláty ano, ale!

Zkuste kvašenou zeleninu Už jste o tom slyšely? Hitem se stává takzvaný pickles, neboli domácí kvašená zelenina, která funguje jako přírodní antibiotikum a zdroj probiotické kultury pro naše střeva. Zlepšují zažívání a posilují navíc imunitu. Využít můžete salátové okurky, mrkev, celer, cibuli, papriky, zelí, zkrátka co vám chutná. Pokud si pořídíte hrnec minikvašák, je to ideál, ale stačí i velká sklenice. Do ní napěchujte nakrájenou osolenou zeleninu (přidat můžete i česnek, rozmarýn, křen…), zatižte těžkým hrncem s vodou a nechte týden stát. Pak naplňte do menších zavařovaček a šup s tím do lednice. Tři lžičky denně udrží vaše střeva v ideální formě. Spoustu receptů a návodů najdete na internetu.

3. Pitný režim?

Bublinky ne! Myslíte, že studené bublinkové nápoje s umělými sladidly vám zachrání štíhlý pas, protože po nich nebudete mít hlad? I tohle je omyl! Nekalorická sladidla a bublinky vám způsobí jednak nadýmání a únavu, ale navíc budete cítit hlad, protože vaše tělo nedostane živiny, které potřebuje. Nejlepší pro tento účel je tolik diskutovaná voda s citronem. Proti hladu teplá.

reklama
reklama

Komentáře