Moje chvilka pohody

5 nejhorších mužských zlozvyků

I když nás jejich chování ničí, pravděpodobně s muži příliš nepohneme. Zvyk je železná košile a zkušená žena dobře ví, že někdy je lepší přimhouřit obě oči, než se zbytečně rozčilovat a snažit se o nápravu nemožného. Nebo snad existuje nějaký způsob, jak partnera změnit?

Některé mužské zlozvyky jsou pro ně zkrátka tak typické a běžné, že než abyste z nich šílela a ničila si nervy, je mnohem jednodušší je přijmout a smířit se s nimi. Raději počítejte do deseti, než začnete vyčítat a řešit vyhrocenou situaci. Vždyť správná dávka tolerance je základem dlouhodobého vztahu.

1. Oblíbené tričko dobrovolně nevyhodí

Nejde nám vůbec na rozum, že muži mohou nosit stejné oblečení klidně celý týden, že ke štětsí jim skutečně stačí jen dvoje kalhoty, jedny boty, pár triček a svetr. A už vůbec nechápeme, že nakupování není jejich silnou stránkou. Vynakládáme také spousta energie, aby alespoň těch pár oblíbených kousků v šatníku střídali. A za přímo diplomatickou misi lze považovat, když je přesvědčíte, že to vyšisované a děravé triko už je třeba hodít do popelnice.

2. Na emotivní projevy jsou skoupí

Muži nemají potřebu vylévat si srdce a svěřovat se. Jen velmi těžko se druhým lidem otvírají a vyjadřují, co cítí. Považují to totiž za velký projev slabošství. Raději pravdu zatají, než aby se dostali do konfliktu nebo do dlouhodobého vysvětlování. Pro nás ženy je to náročné. Jen těžko zjišťujeme, co se s nimi vlastně děje, protože nám za žádných okolností neprozradí, co je trápí. To ale ovlivňuje jejich pohodu i zdraví. Ženy jsou otevřenější světu, ze svých problémů se dokážou vymluvit. Pokud se však potřebujeme něco dozvědět od muže, chce to velkou trpělivost a notnou dávku empatie.

3. Nepořádek je pro ně normální

Mezi nejoblíbenější sporty mužů patří zcela jistě bordeling. I když nás rádi peskují za spoustu zbytečností a serepetiček, které jim prý překážejí v koupelně, sami si to, že jsou úplné géniové nepořádku, v žádném případě nepřipouštějí. Mají proto zvláštní obhajobu, že vůbec nejde o nepořádek, ale jen o drobnosti, které prý řešíme úplně zbytečně. Jenže vousy v omyvadle, prázdný obal od salámu v lednici a špinavé oblečení poházené na podlaze nás prostě ničí.

4. Podstatné věci si nepamatují

Jde asi o nejotravnější mužský zlozvyk. Zásadní věci nejsou schopni si zapamatovat. Na všechno se nás stále znovu ptají a pak to stejně zapomenou. Sami argumentují tím, že opravdu důležité věci si pamatují. Přesto klidně zapomenou vyzvednout dítě ze školky nebo přejdou mlčením vaše narozeniny. Pro ně jsou to však pouhé detaily. Paměť a soustředění mužů ovlivňuje přepracovanost a stres dnešní doby. Sami přiznávají, že vlastně tak trochu potřebují, abychom jim důležité věci připomínaly a nenápadně naznačovaly. Nejde o jejich lhostejnost, ale o přirozenou povahu. A tak se na ně nezlobme a mějme pochopení pro jejich hendikep.

5. Za volantem je muž králem

Většina mužů považuje ženy řidičky za postrach silnice, čímž nás neskutečně štvou. Přitom průzkumy ukazují, že to je milné tvrzení. Jenže muž se za volentem cítí pánem situace a běda ženě, kterou nakonec přece jen pustí k řízení. Dokáže ji pak neskutečně deptat, kritizovat a komentovat, až ji nakonec natolik znervózní, že možná udělá chybu. Je to proto, že jsou muži ješitní a mají pocit, že jsou ve všem nejlepší a ženy je nemohou v žádném případě trumfnout.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden