Bylinky na velké trápení

Únava, špatná nálada, problémy s usínáním nebo smutek bez zjevné příčiny, to všechno mohou být první příznaky toho, že vás trápí deprese. A přestože byste se s podezřením na tuto diagnózu měli vydat k lékaři, nabízí vám příroda několik způsobů, jak si můžete s mírnými depresemi poradit sami.

S úzkostí zatočí třezalka

Trápí vás úzkost nebo neklid? Teď je ta pravá chvíle vyzkoušet odvar z třezalky tečkované. Můžete ji užívat buď ve formě čaje, nebo v koncentrovanější formě v podobě kapslí, které běžně dostanete v lékárně.

Vyhýbat by se jí měli především kardiaci, těhotné ženy a ženy užívající antikoncepci, protože třezalka ve větším množství může snižovat její účinnost.

Meduňka místo prášku na spaní

Nemůžete spát nebo jste ve stresu? Pak bude pro vás meduňka přesně to pravé. Uvolňuje totiž křečovité stažení způsobené nervovým vypětím a zklidňuje bušení srdce i dýchací a zažívací orgány. Meduňka je také uznávaným uspávacím prostředkem a platí to jak u dětí, tak i u starších lidí.Voňavý šálek nálevu z meduňky oslazený medem spolehlivě nahradí tabletku na spaní a přitom je naprosto neškodný.

Bazalka zahání deprese

Stále se zapomíná, že i bazalka dokáže s rozbouřenou nervovou soustavou udělat doslova zázraky. Pomáhá zmírnit bolesti hlavy, tiší úzkosti a zahání deprese, únavu a stres. Kromě toho také prospívá trávicímu traktu a dá se využít i při léčbě močových cest. Užívat ji můžete jako čaj, který si připravíte z 1 lžičky sušené bazalky zalité vařící vodou, kterou necháte 10 minut odstát.

Vyzkoušejte voňavé oleje

Se špatnou náladou můžete zatočit i s pomocí některých éterických olejů. Ten levandulový dokáže zahnat úzkost a bergamotový vám zase přivodí pocit radosti, svěžesti a energie. Chcete-li si zlepšit svůj spánek nebo odstranit stres před spaním, dejte si sprchu a pak pomocí rozprašovače rozptylte do vzduchu malé množství éterického oleje.
Nebo si můžete několik kapek oleje vetřít do dlaně.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden