Jak zastavit padávání vlasů?

Také po každém česání smutně koukáte na kartáč plný vypadaných vlasů? Ne každému příroda nadělila zdravé a husté vlasy na celý život. Ale tomu se dá snadno zabránit.

Kde najdete potřebné vitamíny a minerály?

Stačí vědět, co musíte jíst a jak se o svou pokožku hlavy starat. Základem je pravidelná konzumace salátových okurek. Ty obsahují křemík, jenž zabraňuje vypadávání vlasů. Ani mrkvovou šťávu či mák, který obsahuje velké množství vápníku, byste neměla podceňovat.

Spoustu užitečných vitamínů mají i slunečnicová semínka. Omega mastné kyseliny, železo a zinek jsou doslova vlasovou vitamínovou bombou. Stejně jako hrášek, jenž je kromě železa a zinku bohatý také na vitamín B. Pokud si však potrpíte spíše na maso, rozhodně vyzkoušejte sardinky, játra nebo krevety.

Dopřejte si povzbuzující masáž hlavy

Ovšem taková masáž hlavy, to je pro vlasové kořínky úplný balzám. Zvlíšť masáž esenciálním olejem je přímo zázračná! Stačí smíchat dvě kapky vaší oblíbené voňavé esence například s lžící jojobového oleje.

Pijte dostatek čajů a vody

Abyste předešla vypadávání vlasů, které každou ženu trápí, nemůžete spoléhat jen na správnou výživu. Je třeba dbát i na to, kolik vody denně vypijete. Že musíte vypít dva litry tekutin denně, je ale přehnaný mýtus.

Na druhou stranu nesmíte žíznit. Spíše si pečlivě hlídejte, abyste vodu a také balhodárné kopřivové čaje pila pravidelně v průběhu celého dne.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden