Krásná podle ájurvédy

Stará indická medicína nabízí snadnou a rychlou cestu, jak být krásnější, šťastnější a vitálnější.

Podstatou ájurvédy je soulad těla s duší. Vychází z přírodních biorytmů a zabývá se celým člověkem. Její účinky na lidské zdraví a krásu jsou rychlejší, efektivnější, a co je nejdůležitější – bez skalpelu a chemických léků.

Spánek

Jedním z důležitých faktorů zdravého životního stylu je podle ájurvédy spánek. Pokud se naučíte usínat dříve, ideálně mezi 22 – 23 hodinou, budete následující den svěží a více produktivní. Návod na zdravý spánek, který by měl trvat 6 až 9 hodin, podle ájurvédy zní: spát na tvrdší podložce, poslouchat před usnutím relaxační hudbu, dopřát si krátkou procházku nebo masáž chodidel.

Kurkuma

Zlatožluté koření se v indické medicíně používá více než 4000 let. Působí pozitivně na prokrvení, tlumí záněty klubů a ulevuje při nadýmání. Indické ženy a dívky si ve vodě s kurkumou oplachují tvář. Důvod je prostý – jejich pleť získá zlatavou zář, je pružnější, nemastí se a je chráněná před akné.

Olivový olej

Toužíte-li po krásné, zářivé a pružnější pokožce, přetřete se pokaždé, než se půjdete osprchovat, olivovým, kokosovým nebo sezamovým olejem. Oleje prohřejí tělo, povzbudí látkovou výměnu a díky svým protizánětlivým účinkům a obsahu antioxidantů na sebe vážou toxiny a odvádějí tak z těla škodící volné radikály. Kromě toho mají vyživující a zároveň čisticí účinek na kůži, tkáně a klouby.

Masáž

Ájurvédské masáže z bylin a olejů mají léčivý a regenerační účinek. Dochází při nich k uvolnění svalové tkáně i k nastartování správné činnosti cévního a lymfatického systému, který se takzvaně rozpohybuje a vyplaví z těla nežádoucí toxické látky, které jsou tělu na obtíž a znesnadňují jeho vlastní přirozenou regeneraci.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden