Luxusní termální lázně za rohem

Dopřejte si delikátní lázně u sousedů v Německu či Rakousku

Je vědecky prokázáno, že člověk potřebuje pravidelně relaxovat, zvláště v této zrychlené, náročné době. Zbavte se stresu právě v kvalitních termálech!

Bad Gastein

Vytesané ve skále

Skalní lázně čili rakouské Felsentherme, se pyšní sedmnácti prameny, ze kterých prýští mineralizovaná termální voda, co revitalizuje organismus a dosahuje teploty až 46 ºC. Lázeňský areál je rozdělen na klidovou a zážitkovou zónu.

V klidovém prostoru naleznete známou skalní halu, termální bazén, infrasaunu, solné jeskyně, parní lázně, sauny se solí či s aloe vera. V aktivní části je i skluzavka, trysky, gejzíry či kanál s umělým proudem.

V nejvyšším patře pak kromě dalších speciálních saun najdete velký bazén s okouzlujícím výhledem na alpské panorama. V lázeňské oblasti seženete ubytování se snídaní za zhruba 60 euro na noc.

gastein-felsenthermeb

Bad Füssing

Největší v zemi

Nejrozlehlejší termální lázně v Německu jsou velmi populární a autem se sem můžete dostat i za pouhé tři hodiny cesty. Lázeňské prostory jsou tu rozděleny na Therme 1, Europa Therme a Johannesbad. Je zde spousta rozličných bazénů s blahodárnou vodou o teplotě 28 až 42 ºC.

Najdete tu také hydromasážní trysky, bublající lehátka a další atrakce. Máte-li rádi saunu, v Bad Füssing si přijdete na své, protože zde můžete vyzkoušet nepřeberně mnoho druhů saun se speciálně voňavou párou, s mořskou solí či bylinnými silicemi.

Pochopitelně se tu můžete nechat masírovat i jinak hýčkat.

{14aebf84-610c-2125-dd32-c679dc245d11}

Kaprun

V Národním parku

Tauern Spa v rakouském Kaprunu nabízí úžasný panoramatický výhled na impozantní horské pásmo Národního parku Vysoké Taury. Jde o unikátní lázeňský komplex, který se nachází ve vysokohorské obci Kaprun.

Bohatý vodní svět nabízí různé vnitřní i venkovní bazény s různými teplotami, tryskové proudění, zázemí s lehátky uvnitř i na terasách. Vše doplňuje líbezná hudba a speciální hra světel, která pozitivně působí na náš organismus.

Ideální je stihnout ještě lyžařskou sezonu, celý den utužovat tělo na svahu a odpoledne si pak zajít zaplavat nebo se jen protáhnout v teplém termálním bazénu, anebo na masáž, kosmetiku, pedikúru, do fitness tělocvičny.

Za kolik? Vstup do Spa je na tři hodiny za 19, na den za 26 euro.

thumb_3081__portalimages

Bad Schandau

Už za císaře pána

Saské Švýcarsko, které se rozprostírá na hranici Česka a Německa v oblasti Děčína, skrývá krásné lázeňské městečko na Labi, známé též pod českými názvy jako Žandov či Šandava. Jezdil se sem léčit i sám císař František Josef I.

Bad Schandau leží pouhých 12 kilometrů od českých hranic  a dos-tanete se sem autem  z Hřenska za pár minut, nebo stejně komfortně vlakem  z Děčína. Navštívit tu tedy můžete vodní svět Toskana Therme, ale směle si vyšlápněte i do probouzející se jarní přírody na místní vyhlídku Bastei nebo pevnost Königstein či vrchol Lilienstein.

O šíření slávy místních lázní se zasloužil doktor Kneipp, jehož léčebné postupy i ozdravné bylinné esence se s velkým úspěchem používají dodnes.

Längenfeld

Nejzdravější léčba

Termální lázně v německé obci Längenfeld pro vás mají geniální léčebnou vodu v podobě všech vodních atrakcí a forem, jaké si jen lze představit. Božsky uvolňující pocit, když se ponoříte do 36 ºC lázně a přitom víte, že tato blahodárná voda napřed stekla z obřího ledovce, pak prosákla do hloubky 1800 metrů pod zemí, posbírala všechny minerální hodnotné látky a opět vyvěrá na povrch jako hotová medicína.

Relaxovat můžete v klidu, ve vodě i v galerii na zahřívaném lehátku, anebo při extra cvičení ve vodě.

Artikel_Galerie_Top-Alpenhotels-mit-Aussicht_03

reklama
reklama