Máte pojistku na blbost? Pak jste chytří!

V dnešní době máte možnost uzavřít bezpočet nejrůznějších pojistek přinášejících všestranný druh ochrany. Jedním z takových pojistných produktů je také pojistka na blbost. Nejde sice o oficiální výraz žádné z pojišťoven na trhu, setkáte se s ním ale nejčastěji.

A právě tomuto typu pojištění zasvětíme tento článek. Seznámíme vás s pojistkou na blbost trochu podrobněji a prozradíme, jak mohou vypadat její alternativy.

Co je to pojistka na blbost?


Jak už z části prozrazuje toto slovní spojení, pojistka na blbost bude souviset se situacemi, kdy svým vlastním nedopatřením způsobíte škodu někomu dalšímu. Správně lze tento model pojištění označit, jako pojištění odpovědnosti za škody.


Laicky řečeno, když způsobíte škodu na zdraví nebo majetku třetích osob, vzniklou finanční újmu za vás uhradí daná pojišťovací společnost. Pojistkou na blbost se tak chráníte před případy, kdy by po vás protistrana mohla vymáhat peněžní újmu. Škody samozřejmě mohou nabývat nejrůznějších podob.

• Škody na zdraví člověka
• Škody na majetku
• Finanční škody

Tak přesně ve všech těchto situacích vás ochrání pojištění odpovědnosti za škody, jehož forma se liší podle toho, jakou pojišťovnu oslovíte.

Možnosti pojistky na blbost


Novodobá pojistka na blbost se však nemusí týkat jenom vás samotných. Při uzavírání pojistné smlouvy máte celkem na výběr, jak bude tento produkt vypadat. Týkat se například nemusí pouze vás, ale zahrnete do smlouvy také své rodinné příslušníky. To znamená, že pojištění odpovědnosti za škodu bude pokrývat i je samotné. Výjimkou nejsou dokonce ani domácí mazlíčky, ať už máte v domácnosti psa nebo kočku. I ti mohou způsobit nemalou škodu třetí osobě a díky vaší pojistce na blbost na tom nebudete tratit ani korunu.
Spousta pojišťovacích společností mimo jiné uvádí, že počet pojistných událostí čerpaných skrze pojistku na blbost není omezen.

Další varianta pojištění odpovědnosti za škody


Pojištění odpovědnosti za škody je třeba vnímat jako pojistný produkt nebývající nejrůznějších podob. Nemusí to být totiž jen pojistka na blbost, kterou si v tomto směru můžete uzavřít. Pokud jste vlastníci motorového vozidla, máte dokonce povinnost mít povinné ručení. A i když jste to možná nevěděli, tak i tohle je forma pojistky na blbost. Jde totiž o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem motorových vozidel.

Pojištění tohoto typu není radno podceňovat, navíc v době, kdy se spousta lidí kolem vás ohání žalobami, soudy a dělá vše proto, aby z jakékoliv škody vymámili hodně peněz. Klasické pojištění odpovědnosti za škody je v mnoha pracovních profesích naprostou nezbytností. Dnes už však platí, že je téměř nepostradatelnou volbou i pro běžného občana.

reklama
reklama