Naučte se stárnout s elegancí a grácií

Naše tělo je naše vizitka. Nemějte strach, že s blížícími se narozeninami vám přibydou vrásky, vaše tělo bude starší a vy už nebudete taková jako dřív. Čím jsme starší, tím vyrovnanějšími se stáváme. Získáváme životní zkušenosti a nadhled. Pokud máte občas temné myšlenky na věk, zkuste se naučit stárnout s grácií. Jak na to?

Pečujte o sebe

Abyste vypadala stále krásně, věnujte se sobě. Vyhraďte si čas jen pro sebe a začněte s rituály, které budou prospěšné pro vaše tělo.

Kůže stárne a ztrácí elasticitu, věnujte proto péči své pokožce jak ráno, tak i večer. Zkuste krémy například s koenzymem Q10. Hydratujte pokožku těla tělovými mléky, vaše pleť bude pružnější a krásnější.

Psychická pohoda

Pracujte na svém sebevědomí. Vaše krása jde především zevnitř. Musíte si uvědomit, že s věkem získáváte i zkušenosti a vyrovnanost. Životní nadhled a optimismus jsou důležitou součástí života.

Pokud máte občas splín, zkuste jednoduchý trik. Do diáře nebo zvláštního sešitu si každý večer napište tři věci, které se vám během dne povedly nebo líbily. Uvidíte, že když se nad těmito okamžiky zamyslíte, hned bude váš večer hezčí.

Zdraví a pohyb

Nezapomínejte na pohyb. Můžete se přihlásit na nový sport, zkusit něco v kolektivu nebo zvýšit svoji obvyklou denní aktivitu, choďte a vykonávejte co nejvíce přirozený pohyb. Buďte často v přírodě. Umí nabíjet. Důležitá je i prevence. Pokud máte genetické předpoklady k nějakému onemocnění nebo se vaše zdraví zhoršuje, věnujte větší pozornost tomu, abyste obtížím předcházela. Strava je jednou z důležitých součástí zdravého životního stylu.Do jídelníčku zařaďte více ovoce a zeleniny, dobré jsou i ořechy či například rybí olej.

Rodina a přátelé

Obklopte se lidmi, které máte ráda. Není nic důležitějšího než to, abyste se cítila v klidu s těmi, které kolem sebe chcete mít.

Snažte se vyhýbat stresovým situacím a místům, která ve vás nevyvolávají dobré pocity. Stárnutím se člověk stává vyspělejším, měl by tedy myslet na to, že jeho čas je důležitý a má ho trávit s těmi, se kterými je mu dobře.

reklama
reklama