Paříž je nejkrásnější na jaře

Prodlužte si víkend a navštivte královnu romantiky nad řekou Seinou

Francouzská metropole bývá nejkrásnější na jaře, kdy rozkvétají stromy, bulváry lákají k procházkám a nikde ještě nejsou davy turistů.

Na chvíli zapomeňte na všechny ty památky, které jste si naplánovali vidět. V Paříži je jich tolik, že by vám stejně nestačil týden, než byste je obešli! Paříž je totiž hlavně o atmosféře a způsobu života.

Od Francouzů se vyplatí převzít třeba jejich přístup k Eiffelovce. Ti svůj národní symbol sice milují, ale rozhodně by na ni nestáli několikahodinovou frontu. Raději si posedí v kavárně nebo třeba v restauraci a popovídají s přáteli.

Nesnažte se proto projít naplánované památky za každou cenu, ale klidně věnujte jeden ze dnů jen procházkám nebo posezení v malé kavárničce. Dobré je ale pamatovat na to, že v sobotu Pařížané nakupují a v neděli, po dlouhém obědě, vyrážejí za kulturou.

Základem příjemně stráveného pobytu je tedy chovat se přesně obráceně. To znamená sobotu věnovat kultuře a obchodním čtvrtím se raději vyhnout.

Nejkrásnější památky

Řada staveb v Paříži a jejím okolí patří k nejkrásnějším na světě. Některé vám budou povědomé z filmů jako třeba Amélie z Montmartru nebo Zvoník u Matky Boží. Celé centrum Paříže na nábřeží Seiny i zámek a zahrady ve Versailles jsou totiž zapsány na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

V sobotu se tak budete moci podívat například na gotickou katedrálu Matky Boží neboli Notre Dame. Ta se stavěla téměř dvě století a v minulosti se zde odehrála řada významných událostí, mimo jiné i korunovace Napoleona.

Galerií Louvre, kde se to světoznámými obrazy a sochami jen hemží, lze dokonce procházet celý den. Stejně tak výlet do Versailles neznamená jen den strávený v komnatách zámku. V okolí architektonické pýchy Ludvíka XIV. toho najdete mnohem víc!

Parky lákají k odpočinku

Pokud se vám nebude zrovna chtít v neděli nakupovat parfémy a dárky pro známé, můžete jen tak posedět v některém z pařížských parků a zahrad. Většina z nich jsou kouzelná místa plná květin, vzrostlých stromů a pohodlných laviček.

Pařížané do nich chodí nejen relaxovat, ale také si popovídat s přáteli. Zahrada obklopující sídlo Senátu je díky své centrální poloze oblíbenou odpočinkovou destinací místních starousedlíků i turistů. Pod vzrostlými platany se tu hrají karty, šachy či pétanque.

Nebo můžete posedět v kavárně na bulváru Champs Elysées, kde končí cyklistická Tour de France, či se na závěr výletu projet loďkou po Seině.

Prodloužený víkend autobusem s noclehem se snídaní v 3hvězdičkovém hotelu pořídíte již od 3990 Kč

reklama
reklama

Komentáře