Pikantní vepřová žebírka

Máte chuť na pořádnou masovou pochoutku? Připravte si žebra s chilli a medem.


Ingredience:


1,5 kg vepřových žeber


5 lžic pikantního kečupu


5 lžic čínské sladkokyselé omáčky


4 lžíce sladké mleté papriky


2 sušené nadrcené chilli papričky


4 lžíce medu


4 stroužky česneku


sůl, pepř


Postup:


Žebra si neprve omyjte a odstraňte blánu na spodní straně žeber. Nyní si je pořádně nakořeňte, použijte sůl, pepř a sladkou mletou papriku.


Aby byla žebra skutečně křehká a maso odpadalo od kosti, umístěte je na pět minut do trouby předehřáté na 120 °C. Nechte je v troubě zhruba deset až patnáct minut. Následně vyčkejte půl hodiny až hodinu, než vychladnou.


Mezitím si připravíme marinádu. Smíchejte kečup, sladkokyselou omáčku, nadrcenou chilli papričku a med. Do marinády přidejte stroužek nebo dva česneku.


Žebra po vychladnutí v marinádě pořádně obalte z obou stran a nechte čtyři až šest hodin odležet v lednici nebo v chladné místnosti. Žebra můžete nechat marinovat klidně i přes noc, rozhodně jim to neuškodí, spíše prospěje.


Troubu si předehřejte na 180 °C. Žebra přendejte na alobal a posypejte nakrájenými dvěma stroužky česneku.  Pak alobal se žebry uzavřete, umístěte na plech a pečte dvě a půl hodiny, dokud maso nebude měkké.


Po uplynutí doby maso z trouby vytáhněte a ještě horké nakrájejte na menší špalíčky. Případně můžete nechat žebra vcelku, záleží na tom, jak je chcete servírovat. Podávejte s čerstvým chlebem nebo bílou bagetkou.

reklama
reklama