Pomluvy nechte stranou

Lidé si často mezi sebou baví na adresu nějaké třetí osoby. Hodnotí se vzhled, chování, životní úspěchy, ale také třeba špinavé boty. Vždy se najde něco, co lze na ostatních kritizovat. Jsou ale věci, za které byste nikoho hodnotit neměli.

Například to, koho milují. Má partner vaší známé pleš nebo ráčkuje? Tak vám do toho nic není. Vysmíváte se přátelům za jejich protějšky, ale jim je s nimi dobře a milují je.

Oblečení je odrazem osobnosti

Proto je velmi nevhodné kritizovat své známé za to, jak se oblékají. Každý se strojí tak, jak je mu pohodlné a přiměřené jeho povaze. Pokud s tím máte nějaký problém, nedívejte se.

Stejně tak je nepatřičné hodnotit jejich koníčky. Někdo rád maluje keramiku, druhý sbírá kameny. Lidských zájmů je obrovská spousta a každého z nás uklidňuje a baví něco jiného. Nikdy se nikomu nevysmívejte. Je to jejich věc, čím se baví a vy to respektujte.

Nikdo není dokonalý

Říká se, že učený z nebe nespadl, ale často se lidé vysmívají někomu, kdo nepochopil nebo nevěděl něco, na co byl dotazován. Bývá to zejména ve společnosti, čímž ho svým výsměchem snadno ztrapníte.

Místo toho, aby ho slušně poučili a pomohli mu překonat trapný okamžik. Co když se něco podobného příště stane vám?

Každý má právo říct ne

Nezlobte se na někoho, kdo vám nechce vyjít vstříc. Uvědomte si, že když někoho žádáte o pomoc, s největší pravděpodobností se nacházíte v nepříjemné situaci. Jenže ve chvíli, kdy se do ní budete snažit někoho přibrat, můžete narazit na odmítnutí.

Naučit se říkat „NE“ je základním kamenem pro spokojený život. Na konec, proč si dobrovolně pouštět k tělu potíže, které se mne netýkají? Naučte se to taky. A druhým jejich „sobeckost“ zbytečně nevyčítejte.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama