Trénujte si sebelásku

Podle jedné americké studie se většina lidí vidí až o 20 % méně atraktivní, než jak se jeví ostatním. Není se moc čemu divit. Získat zdravé sebevědomí a mít ráda sebe sama není sprint, ale běh na dlouhou trať. Co je přitom třeba udělat?

To, co vy vnímáte jako nedokonalosti, bývá mnohdy pro druhé neviditelné. Nevšímají si jednotlivých drobností, ale celkového vzhledu. Myslete na pravidlo dvaceti procent.

Nekritizovat a neupozorňovat

Až se podíváte příště do zrcadla, uvědomte si, že jste skoro o čtvrtinu hezčí, než si myslíte! Neupozorňujte na své nedostatky.

Dotyčný si jich totiž nikdy nevšiml! Je to důkaz toho, že drobnosti, které vy vnímáte jako neatraktivní, ostatní tak nevnímají.

Jsou nám nablízku

Míru přitažlivosti pro druhé poznáte i podle toho, jak moc si od vás drží odstup. Pokud si s někým povídáte, a on se k vám během rozhovoru pomalu přibližuje, až vám třeba i naruší vaši osobní zónu, berte to jako signál, že ho přitahujete.

A dobrá rada. Vykašlete se na modelky! Představu o atraktivitě často zkreslují modelky. Takové srovnávání rozhodně neprospívá jejich sebevědomí. Jenže si uvědomte, že zatímco vy celý den pracujete, pracovní náplní modelky je především péče o sebe. Navíc, vsázet pouze na vzhled nestačí.

Úsměv i pokora

Úsměv působí trochu jako kouzlo. Pomáhá odkrýt vaši povahu a vnitřní krásu. Svůj podíl na přitažlivost má i pokora. Dáváte tak najevo respekt nejen vůči druhým, ale i vůči sobě, a zároveň vzbuzujete důvěru.

Tím se stáváte mnohem atraktivnější a sexy. Naopak snaha vypadat jako někdo druhý vám může z vaší vlastní atraktivity ubírat. Pokud jste ale sama sebou, pak z vás na míle daleko vyzařuje spokojenost, pohoda a vyrovnanost. A taková žena je prostě krásná. S tím souvisí i schopnost nebát se ukázat ostatním svou slabost.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden