Z pláží za divy světa - Egypt

Jen čtyři hodiny letu vás dělí od písečných pláží, korálových útesů, setkání s delfíny, ale i od svezení na velbloudovi nebo nezapomenutelného potápění v Rudém moři. Když si na pláži odpočinete, můžete se vydat k pyramidám v Gíze nebo do Údolí králů.

Hurghada - letovisko Makadi Bay.

Hotely se špičkovým vybavením a možností zábavy dělají z Hurghady jedno z nejnavštěvovanějších letovisek současnosti. Letovisko leží v zátoce připomínající půlměsíc a vyžití tady naleznou všechny věkové skupiny.

Přivítá vás běloskvoucí rozpálený písek i moře s velmi pozvolným vstupem. Pláže jsou velmi vhodné pro rodiny s malými dětmi. Několik dlouhých desítek metrů totiž jdete po kolena ve vodě. Ve větších hloubkách ovšem čekají podmořské skvosty v podobě korálových útesů a živočichů pestrých barev i tvarů.

Marsa Alam - pláž Abu Dabbab.

Dlouhé pláže pokryté třpytivým pískem a tyrkysové modré moře – to je Marsa Alam, která si i přes bohatou síť luxusních hotelových resortů uchovává svou klidnou povahu a atmosféru typickou pro pohodovou letní dovolenou.

Pláž Abu Dabbab s lagunami a zátokami, které vás ukryjí před zraky dalších turistů, a máte svůj klid. Nebo zvolíte procházku po dlouhých písčitých zátočinách. Moře je tady průzračně čisté a vstup do něj velmi pozvolný – ideální pro rodiny s dětmi nebo osoby se sníženou mobilitou.

Lákadlem egyptských pláží je jejich bohatý podmořský život.

Safaga - zátoka Soma Bay.

Zdejší pláže jsou většinou velmi široké a dlouhé. Mají opravdu velmi členité pobřeží, hotelové resorty zde byly nuceny vybudovat vstupní mola, protože korály se nacházejí několik málo metrů od samotného břehu.

Když podstoupíte tuto procházku, můžete se kochat nejen pestrobarevnými korály, ale také delfíny či jinými zástupci vodní říše, jež se zde velmi často prohánějí. Městečko je proslulé svými léčivými vodami s vysokou koncentrací soli.

Léčivou sílu zdejších vod si údajně nemohla vynachválit ani samotná Nefertiti.

Mersa Matrouh - pláž Agiba.

Mersa Matrouh se rozkládá ve velké zátoce kruhového tvaru, která je ze všech stran chráněna přírodním vlnolamem – obřími běloskvoucími skálami tyčícími se do úctyhodné výšky. Prý patří mezi nejkrásnější pobřeží celého světa.

Tyrkysové moře s velmi pozvolným vstupem s lemováním bílých skal je tak chráněno před poryvy větru. Součástí letoviska je i poušť situovaná na jeho západě, k níž náleží také oáza Siva, která na první pohled vypadá jako opravdová fata morgána.

Krásu pláže Agiba si údajně oblíbila i sama Kleopatra. Pozor, ženy tady musejí chodit alespoň trochu zahaleny.

Sharm El Sheikh - pláž Ras Om El Sid.

Pláž Ras Om El Sid je nepříliš velká, ale překrásná a malebná. Je také hodně navštěvovaná, proto je dobré se na ni vypravit brzy ráno anebo v pozdějších odpoledních hodinách. Leží pod pobřežním útesem a pokrývá ji bílý písek.

Nachází se na rudomořském pobřeží Sinajského poloostrova. Letovisko je velmi vhodné zejména pro rodiny s dětmi. V místě se navíc nevyskytují vodní proudy, takže je moře velmi klidné a teplé. Pokud milujete potápění nebo šnorchlování, pak jste tady správně.

Bohatý podmořský život, pestrobarevné korály, ale i hejna rybek dělají z tohoto místa oblíbený cíl potápěčů z celého světa.

Šarm aš-Šajch - pláž Montazah.

Leží na jižní části Sinajského poloostrova, je tady jiná, bohatší mořská příroda. Pláže tady nejsou přeplněné, vždy najdete volné lehátko. Když chcete vidět korálové útesy bez potápění, můžete vyjet na výlet lodí s proskleným dnem.

Pláž Montazah je tvořena velmi jemným pískem světlé barvy. Vstup do moře je hodně pozvolný. Součástí pláže je několik kamenitých mol, ale i barů a taveren s míchanými koktejly i místními specialitami. Vydejte se také na autokarové výlety na Mojžíšovu horu nebo do kláštera svaté Kateřiny, odvážnější využijí spousty vodních atrakcí.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama