Můj čas na kafíčko

Za špatnými známkami naší dcery se skrývala opožděná pomsta!

Nejhorší je, když problémy dospělých odnášejí děti.

Pokud člověk cítí nějakou křivdu, neměl by si ji nikdy vybíjet na nevinných.    

Naše nejmladší dcera Andrea byla vždy hodně ambiciózní a pečlivá, přitom ale zůstávala slušnou a nesmělou dívkou. Na základní škole měla samé jedničky. Trochu jsme se báli přechodu na gymnázium, ale Andrea pokračovala ve skvělých výsledcích i tam.

Nechápali jsme, co se děje

Dcera patřila ke studentkám, které mrzí i dvojka. Nic takového se jí ale na vysvědčení první dva roky nestalo. Potom přišel třetí ročník a nová profesorka na češtinu. Najednou se objevil problém. Právě v tomto jediném předmětu se Andrea začala zhoršovat a ani ona sama netušila, proč nosí domů dvojky a trojky. Na třídní schůzky jsem chodila já, takže jsem za profesorkou zašla, abych s ní situaci probrala. Připadalo mi, že je vůči naší dceři vysloveně zaujatá. I na mě se dívala s despektem, ačkoliv jsme se nikdy předtím nepotkaly. Ptala jsem se Andrey, co jí provedla nebo řekla, ale ta přísahala, že se na češtinářku ani křivě nepodívala. Všechno vyvrcholilo zanedlouho poté – dcera přinesla z češtiny první čtyřku v životě a málem se z toho zhroutila. Bylo to za slohovou práci a prý proto, že se nedržela tématu. To už Viktora, mého manžela hodně naštvalo a rozhodl se, že se do školy vydá osobně.

Manžel přišel hodně vytočený!

Nejprve jsem chtěla jít s ním, protože jsem věděla, jaké to je, když se Viktor rozčílí. Nestávalo se to často, ale když už k tomu došlo, stálo to za to. Můj doprovod odmítl, ale ze školy se vrátil celý brunátný. Chvíli se uklidňoval a pak prozradil, o co vlastně šlo. Ukázalo se, že češtinářka je jeho dávná známá z mládí. Vlastně víc než známá: bývalá přítelkyně, se kterou se rozešel. Dobře věděla, čí dcerou Andrea je a jakmile jí ve třetím ročníku dostala na češtinu, začala zneužívat svoji pedagogickou moc. Nevím, co jí ve škole Viktor řekl nebo čím jí vyhrožoval. Celkem rychle ale došlo k tomu, že dcera začala nosit zase takové známky, na jaké byla zvyklá a na konci ročníku měla z češtiny obvyklou jedničku!

Klára M. (43), Ostrava

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden