Dejte sbohem nežádoucím pigmentovým skvrnám

Na sluníčko v létě jste se jistě moc těšila, jenže to má i své stinné stránky. Jednou z nich mohou být bohužel nevzhledné pigmentové skvrny. Ty se objevují nejenom na obličeji, ale i na ostatních částech těla. Zvláště když jste věčně na slunci. Jak se jich co nejrychleji zbavíte?

Skvrny na kůži různého tvaru, velikosti a barvy trápí hodně žen. Obvykle postihují spíš ženy s tmavší pletí. Za jejich vznikem mohou být hormonální změny, opalování, starší jizvy nebo vrozené dispozice. Naštěstí existují prostředky, které si s nimi hravě poradí.

Také vás může zajímat ...

Šťáva z citronu je znatelně vybělí

Na bělení skvrn postačí obyčejná citronová šťáva. Opatrnosti však není nikdy dost, proto si nejprve na malém kousku kůže otestujte, zda vám nezpůsobí podráždění.

Až když je vše v pořádku a kůže vás nesvědí, nakapejte šťávu na skvrnu a nechte ji působit půl hodiny. Poté opláchněte studenou vodou. Postup opakujte dvakrát denně po dobu dvou měsíců. Kromě citronu dobře bělí také šťáva z brambor, avokáda či kokosové mléko.

Babské rady z vaší kuchyně

Proti pigmentovým skvrnám můžete použít také kořen libečku. Stačí kořen usušit, jemně rozemlít, smíchat s trochou oleje a přiložit na skvrnu. Stejně dobře funguje okurková šťáva.

Ta zjemňuje kůži na rukou a vyběluje jak nežádoucí skvrny, tak pihy. Na závěr ze své kuchyně využijete jogurt. Kyselina mléčná v něm obsažená jemně odstraňuje vrchní vrstvu kůže a zesvětluje tak tmavé skvrny.

Krémová péče

Na trhu je k dispozici bohatá nabídka krémů na odstranění pigmentových skvrn. Většina z nich obsahuje různé kyseliny, jež umí rozrušit tmavý pigment až do hlubší vrstvy pokožky a narušené shluky pigmentu rozptýlí do nepatrných zbytků.

Navíc pleť zbavují barviva, takže jí dodávají jednotný tón. Mimo krémy existují i speciální séra, která jsou mnohem silnější a efektivnější. Výsledek ovšem nečekejte hned po první aplikaci. Chce to čas.

Bez čeho se neobejdete?

Jestliže se ráda opalujete, pak se vždy nezapomínejte namazat krémem s ochranným faktorem 30. Využijete jej nejen při samotném opalování, ale kdykoli půjdete na přímé slunce. Třeba jen do města.

Nebezpečné ultrafi alové záření působí dokonce, i když je pod mrakem. Chraňte si hlavně části těla nekryté oděvem a na hlavu si pořiďte klobouk.

Přírodní oleje

Skvělé zesvětlující účinky mají rovněž přírodní oleje. Je to šípkový olej, známý pro své hojivé účinky, moringový olej, který pleť zpevní a sjednotí odstín, nebo třeba esenciální olej z myrhy, ten zase dezinfikuje a podporuje přirozenou regeneraci. Vše seženete v lékárně či ve specializovaných obchodech se zdravou výživou.

Když to jinak nepůjde

Poslední způsob nabízejí kosmetické salony. Používá se chemický peeling nebo intenzivní pulzní světlo (IPL), tzv. zelené světlo. Pro každého se hodí jiná metoda.

Záleží na tom, jaká je příčina vzniku skvrny a na jakém místě se vyskytuje. V salonu vám jistě poradí. Pokud nic takového nechcete podstupovat, můžete skvrny zakrýt korektorem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...