Dovča na severu Itálie

Místo Chorvatska letos Bibione. A proč ne?

Je to sem zhruba stejně daleko jako do Chorvatska. Ceny jsou před začátkem hlavní sezóny příznivé. Obvykle až o třetinu, někdy i o víc, levnější. A počasí v červnu bývá ideální.

U Jaderského moře

Také vás může zajímat ...

Dostanete se sem snadno autem nebo autobusem. Jsou tu široké písčité pláže. Jedno z největších letovisek Lido di Jesolo je známé především rušným nočním životem. Na zdejší dlouhé promenádě najdete obchody, restaurace i bary.

Má však i 15 km dlouhou písčitou pláž s pozvolným vstupem do moře. Hodí se proto i pro rodiny s dětmi. Bibione je jedním z nejoblíbenějších středisek a je dobrým výchozím místem pro výlety do Benátek či Terstu. Mezi další osvědčená místa na dovolenou patří Eraclea Mare a Caorle.

Benátky jsou klasika

Unikátní starobylé město na laguně s mnoha památkami, Benátky, byste si neměli nechat ujít. Dobře si je prohlédnete z motorového člunu nebo gondoly plující po kanálu Grande. Břehy lemuje mnoho paláců a chrámů od gotických po renesanční.

Podplujete řadu mostů, z nichž nejproslulejší je most Rialto. Po plavbě navštivte náměstí sv. Marka a některou pouliční kavárničku. Ochutnejte třeba špagety s mušlemi, černé rizoto nebo sépie na grilu. Jako suvenýr i můžete koupit vyhlášené benátské sklo, karnevalové masky nebo šperk ze skla.

Starobylé město Padova

Toto město prý pamatuje ještě časy před založením velkého Říma. Na zdejší univerzitě, jedné z nejstarších v Evropy (1222), studoval i Galileo Galilei. Bazilika svatého Antonína je známým poutním místem.

Na Prato della Valle, náměstí s parkem plným fontán, soch, vodních příkopů, romantických mostků a laviček, stojí renesanční chrám San Giusticia. Nejzajímavější a nejatraktivnější střed města tvoří Palazzo della Ragione, středověká soudní budova, která je pro město velmi charakteristická.

Uvnitř se nachází veliký sál, dlouhý 78,5 metrů, vyzdobený více než třemi sty freskami.

Ligurská riviéra

Je tu čisté moře, krásnou přírodu, historické památky, malebné přístavy i vynikající kuchyni. Na západ od Janova se táhne Riviera di Ponente s poklidnější krajinou a četnými letovisky, z nichž k nejvyhledávanějším patří San Remo, město květin.

Hodí se víc pro pobyty u moře. Východní Riviera di Levante má divočejší scenérie. Najdete tu letoviska Rapallo a Portofino. Na konci Ligurské riviéry se nachází romantický záliv Golfo di Poeti s půvabným letoviskem Portovenere. Za prohlídku samozřejmě stojí také slavný přístavní město Janov, rodné město Marca Pola.

Kam na výlet

Na Ligurské riviéře najdete městečko Finale Ligurie, připomínající středověk a vliv Benátské republiky. Jen o něco dál leží historické Finalborgo. Najdete tu zbytky opevnění se vstupními bránami Porta Reale, Porta Mezzaluna a věžemi.

Rybářské městečko Camogli má krásné domy pastelových barev zdobené lasturami, malé restaurace s vůní připravovaných ryb. Za návštěvu stojí i městečka Bergamo, které patří díky bohatství středověké, renesanční a barokní architektury ke skvostům Itálie.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...