Herečka své rodinné trable ráda řeší v divadle

Protože jsou oba herci velmi temperamentní, tak to u nich doma občas pěkně jiskří

Vždy to vypadá, že spokojenější snad už ani nemůže být. Realita bude ovšem nejspíš trošku jiná.

Sympatická Lenka Vlasáková (46) má to štěstí, že se při práci potkává s životním partnerem Janem Dolanským (41). Občas tak mohou na jevišti ukončit spory, které si doma nestihli vyříkat.

Lenka Vlasáková (46) se narodila 27. dubna 1972 v Praze Střešovicích. I když jsou oba její rodiče ekonomové, prozíravý osud ji zavál na prkna, která znamenají svět. Za to, že se z Lenky stala herečka, prý může její babička. Ta jí totiž kdysi od cestovní kanceláře pro mladé koupila pobyt v Chebu, během kterého se Lenka seznámila s tímto krásným povoláním.

Také vás může zajímat ...

A když ji ještě herec z místního divadla potvrdil, že má talent, bylo rozhodnuto.

Dostala Českého Lva

Lenka se přihlásila na DAMU a už během svého studia hostovala v Divadelním spolku Kašpar a po svém absolutoriu byla sedm let v angažmá v Divadle Rokoko. Filmoví diváci Lenku poprvé spatřili v roce 1990 v dramatu Houpačka. O šest let později pak všem doslova vyrazila dech jako představitelka Ley ve stejnojmenném dechberoucím snímku.

Vlasáková za svůj výkon plným právem dostala sošku Českého Lva a i kritikům tak bylo jasné, že mají před sebou nevšední talent. Od té doby jde Lenka nejen na divadle, ale i ve filmu doslova z role do role.

V posledních letech si zahrála třeba v komedii Ženy v pokušení, Vrásky z lásky, Hodinový manžel a Po čem muži touží.

Zvládá rodinu i kariéru

Vlasáková se natrvalo zabydlela i v českých televizních seriálech. Diváci ji mohli vidět v cyklu Případy detektivní kanceláře Ostrozrak, Útěk do Budína, Ulice, Hraběnky, Cesty domů a Labyrint. Lenku nedokázalo přibrzdit ani mateřství a navzdory tomu, že pečuje o početnou rodinu, podává stále profesionální výkony před kamerou i v divadle.

V současné době je Lenka v českém showbyznysu poněkud neobvyklý úkaz.

Zamiloval se na první pohled

Nejen, že žije už mnoho let ve spokojeném partnerství s hercem Janem Dolanským (41), ale ještě si s ním, ke své dceři z prvního manželství, pořídila další tři děti. Protože je Vlasáková o šest let starší, než její partner, budil jejich vztah už od počátku spoustu pozornosti.

Mnoho známých jim dokonce předpovídalo, že jejich zamilovanost brzy vystřídá kruté rozčarování nad velkým věkovým rozdílem. Jenže Jan měl už od počátku naprosto jasno. Do půvabné herečky se zamiloval na první pohled. Ti dva se seznámili na konkurzu k filmu Udílení milosti se zamítá, který měl premiéru v roce 2012. Zatímco Vlasáková si nějaký čas myslela, že je Dolanský nafoukaný.

A zřejmě mu toto okouzlení vydrželo dodnes. „Je to úžasná a krásná žena,“ říká herec o své milované partnerce.

Lenka a Jan jsou do sebe zamilovaní pořád stejně, jako před sedmnácti lety a proto nevidí ve svém věkovém rozdílu žádný problém.

Věkový rozdíl neřeší

Jak oba říkají, když se poznali, měli stále co říct, a nad něčím tak přízemním, jako je datum narození, se vůbec nezamýšleli. A přestože jim okolí nedávalo žádnou šanci na budoucnost, začali spolu brzy chodit. Pro Lenku to byl již druhý vážný vztah. Dříve totiž byla vdaná za scénografa Egona Tobiáše (47) a jejich společná dcerka Sofie (21) neslarozvod rodičů velmi těžce.

„Nechtěla, abychom rušili naše manželství,“ konstatovala herečka smutně v jednom rozhovoru.

Sofie se však časem musela smířit nejen s novým partnerem své matky, ale i s tím, že do jejich domácnosti brzy přibyli hned tři sourozenci, Amálka (16), Max (13) a Johan (7).

Velké finanční problémy

Přitom, jak Lenka později přiznala, ani jedno z dětí, které s Janem během následujících let pořídili, nebylo plánované. Rychle se rozrůstající rodina však partnerům přinesla velké finanční problémy. Vlasáková později otevřeně řekla, že bývaly doby, kdy si nemohla ani koupit oblečení v second handu. Přesto je prý dnes za tyto ekonomické výkyvy ráda. Vždyť ji naučily znát pravou hodnotu peněz.

Dnes to u nich chodí stejně jako v jiných hereckých domácnostech.

Ten, kdo zrovna víc vydělává, platí účty.

Kvůli dětem se naučil vařit

Možná i kvůli těžkým začátkům dnes Lenka svého partnera Jana Dolanského tolik obdivuje. Přestože byl velmi mladý, když se mu narodilo první dítě, dokázal všechny tyto nepříjemné situace zvládnout. Dokonce se naučil skvěle vařit a dnes je nejen doma, ale i mezi svými kolegy, pověstný svým skvělým gulášem a vynikající thajskou polévkou.

Dolanský naopak říká, že o nic podstatného nikdy nepřišel, Naopak, jak stárne, tak vnímá, že je lepší mít děti brzy. Je totiž přesvědčený, že jako mladý rodič má víc síly a energie, než tatínkové o generaci starší.

Stíhá tak nejenom práci, ale ještě si může se svými potomky zahrát třeba fotbal, což by v padesáti už také nemusel zvládnout.

Mají italskou domácnost

Jak už to u umělců bývá, jsou oba partneři temperamentní, a tak to u nich doma občas pěkně jiskří. Někdy prý dokonce dojde i na létání předmětů a bouchání dveřmi. Hlavně když si vyjasňují vzájemné kompetence v domácnosti. „Ale každá naše bouřka je zase hned pryč,“ pochvaluje si herečka. A Dolanský k tomu dodává, že vůbec neví, jak si tak skvělou ženu, jako je Lenka zasloužil.

Navíc mají to štěstí, že si své partnerské problémy mohou dořešit na jevišti. Občas totiž spolu hrají, a pak své repliky obohacují o pocity, které si přinesli z domova. „Lidi to nepoznají.

Já ten text nezneužívám, já ho naplňuji zkušenostmi,“ vysvětluje herečka.

Životní styl nebo přísná výchova

Lenka patří k matkám, které uplatňují poněkud alternativní metody při výchově svých dětí. Svým potomkům proto nepořídila ani televizi. Chce je tak uchránit před vlivy, které by mohly být škodlivé pro jejich další vývoj. Protože jejich děti nechodí do klasické školy, ale do waldorfské, okolí někdy vnímá Vlasákovou jako radikální matku. Ona sama je však přesvědčená, že zvolila správnou cestu.

Jejich děti jsou prý otevřenější světu a mnohem více sebejisté, než ostatní děti z klasických škol. Lenka je ale stejně důsledná i u sebe, a tak si ještě nepořídila účet na sociální síti. V čase, kdy celebrity sdílejí s fanoušky kdejaký svůj krok, je její postoj skutečně velmi originální.

Ona i Jan prý mají dohromady jen jeden email, a to nejspíš jen k pracovním účelům.

Nejraději chodí naboso

Svou vášeň pro alternativní životní styl Vlasáková nezapře, ani když se pohybuje po Praze. Protože se přece jen bojí chodit úplně bosá, pořídila si speciální, takzvanou nahou obuv. To na chalupě, kterou si s Janem pořídili, běhá prý úplně běžně bez bot. Navíc je nadšená zahradnice, a tak si prý tvrdou dřinu na vlastním pozemku opravdu užívá.

Lenka je vegetariánka, a tak se snaží, aby se i v jejich herecké domácnosti jedlo zdravě. Sama však nedávno přiznala, že vhledem ke své pracovní vytíženosti vaření moc nedá.

Jejím nejčastějším jídlem jsou prý obyčejné špagety s kečupem.

Chůvy jim utekly

Lenka a Jan se musí hodně otáčet, aby dokázali svou početnou rodinku uživit. Vlasáková točí jeden film za druhým a ani Jan nezahálí. Nedávno u svých fanoušků zabodoval například v seriálu Ohnivý kuře. I tak musí péči o své děti zvládat sami, jen za občasného přispění Lenčiny maminky.

Chůvy, které si najali, totiž nezvládaly chaos herecké domácnosti a brzy jim utekly.

Děti je nutí do svatby

Lenka a Jan už spolu žijí téměř sedmnáct let, a tak se jich známí ptají, zda už konečně neplánují svatbu. Vlasáková by se jí v žádném případě nebránila, jen na ni zatím neměla čas. „Lidé by spolu neměli zůstávat na psí knížku,“ povzdechla si kdysi a dodala, že svatba bude, jen co se jim podaří všechno zorganizovat

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...