Jana Preissová: Konečně promluvila o svých démonech!

Sílu nachází v přírodě a smíchu

Patří mezi nejkrásnější české herečky všech dob.

Díky nové hře Národního divadla Křehkosti, tvé jméno je žena, v níž JANA PREISSOVÁ exceluje (69), se plachá herečka nečekaně rozpovídala o tom, co ji děsí ze všeho nejvíc a čím se upřímně trápí. Její otevřenost je až zarážející.

O Preissové je známo, že jí je bližší bezpečí domova než nablýskaný svět showbyznysu. Hodně se o ní psalo, že se bojí stárnutí a že kvůli tomu téměř neopouští dům. To ale prý není pravda.

Jak to má se splíny?

„Já se nebojím stárnutí.Jen mě mrzí, že se krátí život. Že tak rychle ubývá čas,“ upřesnila herečka s tím, že si odjakživa bere všechno moc osobně, a kdyby možná některé věci prožívala méně, byl by její život jednodušší. Říká o sobě, že je introvert a vyhovuje jí uzavřená společnost, ideálně pak samota.

Také vás může zajímat ...

Herečka si prý plně uvědomuje, že je to zcela v rozporu s její profesí, nemůže si prý ale pomoct. „Než bych někomu cokoli řekla nebo se s něčím svěřila, radši si překousnu jazyk,“ šokovala svou otevřeností. Jenž právě kvůli tomu má herečka opotřebované nervy a možná je to i příčina, proč tak špatně spí.

Držením všeho v sobě si podle Jany člověk jen zašpiní podvědomí a pošramotí hodně psychiku.

Ostatně její uzavřenost je důvodem, proč tak nerada navštěvuje nejrůznější společenské akce, proč neposkytuje nikomu téměř žádné rozhovory a proč nerada mluví o sobě.

Kdyby záleželo pouze na ní, stala by se nejraději archeoložkou.
Kdyby záleželo pouze na ní, stala by se nejraději archeoložkou.

Práce ji traumatizuje

Vzhledem ke své plaché povaze prý herečka velmi těžce nese svá vystoupení a celkově hereckou profesi. Na jevišti je prý velkou trémistkou a prvních zhruba 10 minut je pro ni naprosto traumatizujících. „Je to takový můj osobní problém, který mám odjakživa.

Nikdy jsem neměla zdravou hereckou ctižádostivost,“ vysvětluje Preissová s tím, že jejím snem je stát k divákům na pódiu chvíli zády a pak smět odejít, tak aby nikdo nepoznal, jak moc nervní je.

Mnohé nyní napadne, proč se tedy stala herečkou, když ji její práce zřejmě ničí.

Trápení skrývá pod maskou

Preissová vzpomíná, jak ji kdysi popsal její syn MARTIN PREISS (44) ještě coby malý kluk ve školní práci. „Moje maminka je herečka, která schovává pod maskou trápení. A pak se odlíčí, přijde domů a tam se všechno ukáže,“ vzpo- míná Jana.
A prý se celkem trefil. O úspěch jí nikdy nešlo, důležitější vždy byla rodina.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

MOJE ŠŤASTNÁ HVĚZDA je připravena na stáncích každou středu. A s ní skutečný život populárních herců, zpěváků, moderátorů či jiných známých celebrit. Moje šťastná hvězda chce nabídnout jen to nejlepší. Nechybí recepty, horoskopy, zajímavosti, rady pro zdraví i krásu i soutěže o lákavé ceny. Časopis pravidelně zařazuje i bonusové několikastránkové přílohy, které jsou zdarma.

Komentáře

...