Jiskra ve vztahu s mladou manželkou přeskočila u Pavla Trávníčka až při druhém setkání!

Svoji současnou ženu požádal o ruku v Benátkách po několikaletém vztahu!

Pohádkový princ Pavel Trávníček (69) má před sebou na podzim kulaté výročí. Za svůj bohatý život toho stihl hodně, jak ve své profesi, tak v soukromí. Klid našel až vedle čtvrté životní partnerky!

Místem narození herce Pavla Trávníčka, je malé moravské město Konice. Na svět přišel doma. „Maminka to nestihla,“ prozradil v jednom rozhovoru, „tak jsem se narodil v peřinách a byl jsem takové otužilé dítě hned od začátku.“ Pavlův tatínek pocházel z Moravy, maminka ze Slovenska.

Také vás může zajímat ...

Dětství prožil v Moravské Třebové. Aktivně se věnoval fotbalu i hudbě. Naučil se hrát na trubku a na klavír. Studovat šel přírodovědný obor na gymnázium, ale táhlo ho to k herectví a tak se přihlásil na brněnskou JAMU. Ještě během studia si zahrál ve filmu, který ho proslavil vlastně už napořád.

S rolí prince vlastně ani nepočítal

Tím filmem byla samozřejmě pohádka Tři oříšky pro Popelku. K roli prince se dostal zprostředkovaně. Nejprve si zahrál v absolventském filmu režiséra Jaroslava Soukupa. A protože mladý režisér byl na FAMU žákem Václava Vorlíčka (+88), tak ten onen film zhlédl a řekl, že by chtěl kontakt „na toho kluka, co tam hrál vojáka“.

Jaroslav Soukup ale neznal Pavlovu adresu, věděl jenom, že je studentem JAMU. „Produkce po mně začala pátrat, až jsem dostal pozvání na kamerové zkoušky,“ popisoval Pavel. Tehdy to nepovažoval za nic důležitého.

„Prostě jsem se nechal vyfotit z boku i z ánfasu, pak jsem jel domů a na všechno jsem zapomněl,“ uvedl. Pak se mu ale z produkce ozvali, že roli dostal. Před kamerou strávil spoustu času, horší to ale bylo s jeho hlasovými dispozicemi. Pavel měl totiž silný moravský přízvuk, takže musel být nakonec předabován Petrem Svojtkou (+35).

S koněm k zemi, s Helenou od země

Často se stává, že se partneři z filmu do sebe zamilují i ve skutečnosti. To ale nebyl případ Pavla Trávníčka a filmové Popelky Libuše Šafránkové (67). „Líbila se mi, ale byly mezi námi jen pracovní vztahy,“ konstatoval herec.

„Nicméně musím uznat, že to byla a je zajímavá osobnost. Když se na vás podívala těma svýma čistýma očima, ovlivnila každého. Nepamatuji si člověka, který by se k ní choval špatně.“

Ze samotného natáčení má po letech Pavel spoustu humorných vzpomínek. Musel se například během dvou týdnů naučit jezdit na koni. Nějaké zkušenosti už mělo, protože koně míval jeho dědeček.

První pokus o projížďku před kamerou ale dopadl tak, že kůň ztratil zájem a v jízdárně si lehl do hromady sena a hnoje. Pavel se oře v křeči držel, ale nezabránil tomu, že se pořádně ušpinil.

Náročné bylo i natáčení plesu. Nejprve Pavla museli přivázat na lano, aby ho kamera při tanci udržela ve stále stejném ostrém záběru. Když pak došlo na scénu s Helenou Růžičkovou (+67), prožil menší šok.

Herečka ho totiž nečekaně zvedla. Bylo to po domluvě s režisérem Vorlíčkem, o které ovšem Pavel předem nic nevěděl, takže jeho vyděšený výraz nebyl hraný.

Syn mu prý říkal „strejdo“

Do manželství vstoupil Pavel Trávníček celkem čtyřikrát. Jeho první ženou se stala herecká kolegyně Simona Stašová (65). Prožili spolu pět let, rozvedli se, ale zůstali přáteli. Děti spolu neměli. Syna herec zplodil až s druhou ženou, baletkou Evou Štefkovou.

Následoval dramatický vztah s herečkou a dabingovou režisérkou Helenou Dytrtovou (58). S tou měl rovněž syna, ale nevzali se. Chlapeček se proslavil už ve čtyřech letech v pověstné reklamě na kečupy, ovšem o svém otci se dozvěděl, až když mu bylo deset let.

V jednom rozhovoru Helena prozradila, že Pavel s nimi sice bydlel, ale syn mu říkal „strejdo“. Poté, co se přestěhovali do Mnichovic, kde si Helena postavila s tehdejším manželem dům, koupil si tam nemovitost i Pavel Trávníček. Tehdy synovi řekla, kdo je jeho otcem.

V témže rozhovoru si Helena postěžovala, že Pavel neměl o svého potomka moc zájem. Měl v té době paralelně další milostný vztah, s herečkou Olgou Želenskou (59), k níž se pak odstěhoval. Olga tvrdila, že oblíbený herec v soukromí hodně pil a míval agresívní nálady.

Totéž pak tvrdila i Helena. K ní se Pavel vrátil, ale nakonec jí po pěti letech soužití údajně vystěhoval z bytu se třemi malými dětmi, který pak prodal a nezajímalo ho, kam bývalá partnerka půjde. Taková je alespoň její verze.

Snila o něm už jako malá!

Krátké bylo třetí manželství Pavla Trávníčka s provozní jeho divadla Lucií Vrbovou. Možná že za rozvod mohl velký věkový rozdíl, tuhle teorii ale vyvrací poslední oficiální hercův vztah. Jeho současná žena Monika Fialková (34) je od něho věkově vzdálená ještě víc a je s ní šťastný.

Poprvé se spolu setkali při natáčení soutěže DO-RE-MI. V té, jak známo, vystupovali pěvečtí amatéři. Zajímavé bylo, že při rozhovoru na pódiu se tenkrát Pavel ptal Moniky, kdy se chce vdávat a jestli věří na lásku.

Monika později přiznala, že o Pavlovi snila už jako malá, kdykoliv ho vídala coby pohádkového prince. Představovala si, že se právě on jednou stane jejím mužem.

„Ani ve snu by mě nenapadlo, že to tak může skončit,“ přiznala. V soutěži měla tehdy nakrátko ostříhané červené vlasy. „Vypadala jako takový mladý odvážný řízek,“ vzpomínal Pavel.

Pověstná jiskra ale přeskočila až při jejich druhém setkání. Tehdy hrál Pavel Trávníček v divadle v Prostějově. Monika za ním přišla a připomněla mu, že se už potkali ve zmíněném televizním pořadu. Nevzpomínal si. Řekl prý, že v soutěži byla spousta lidí, takže si nemůže všechny pamatovat.

Přesto si vyměnili telefonní čísla a to byl začátek krásného vztahu, který trvá dodnes. Ne každému se ale takový vztah líbil. „Spousta lidí to vidí tak, že jsem si Pavla vzala pro peníze a proto, že je slavný,“ posteskla si Monika. „Bez jiskry a lásky ve vztahu by to však asi nešlo.“

Zvažuje konec kariéry

Po dvanácti letech vztahu požádal Pavel Moniku o ruku. Udělal to na romantickém místě, během výletu do Benátek. A ve vyšším věku se znovu stal i otcem dalšího syna. Ten je pro něho středem světa. Byl dokonce přímo u porodu, a když mu doktor nabídl, aby přestřihl pupeční šňůru, tak si ten okamžik startu nového človíčka do života užil.

„Maxmilián je to nejlepší, co mě potkalo,“ prohlásil. „Za nic jiného bych ho nevyměnil, ani za žádnou kariéru. Také jsem ubral a spousta věcí ohledně kariéry a peněz mě přestala zajímat. Je mi to úplně jedno. A je to dobré, člověk najednou vidí, jak ten život strašně rychle běží a co má, nebo nemá cenu.“

Pavlovi bude brzy sedmdesát let a tak občas přemýšlí i o konci své kariéry. „Je to věk, kdy se už herci většinou zamýšlejí nad tím, kdy toho nechají,“ řekl. „Když slouží zdraví, tak to jde, hlavně hlava, aby si pamatovali texty. Myslím, že uvolním místo mladým, vyvinutým, inteligentním a nadaným hercům, ať si užijí zase oni.“

Pohádka o tom, jak jezdí na koni a hledá botu

Na to, že si ho až do smrti budou diváci spojovat hlavně s princem ze Tří oříšků pro Popelku, si Pavel už dávno zvykl. Je rád, že se podílel na něčem tak dokonalém, co obdivují nejen čeští diváci už téměř půl století.

„Je to průzračně jednoduchá pohádka, ale ne hloupá, aby to mohli sledovat rodiče i děti,“ prohlásil. Nejvíce se mu líbí, jak jeho účinkování v populárním filmu zhodnotil jeden z jeho kamarádů: „Když se nad tím zamyslím, prostě jezdíš na koni a hledáš botu.“

Pět let spolu vydržet byl prý slušný výkon!

Proč se nevyvedlo Pavlovo první manželství? On to vidí zpětně docela jasně. „Bylo to takové herecké manželství a je pravda, že cesta Simony byla jiná, než ta moje. Dlouho ji znalo jen málo lidí a své období zažívá až dnes,“ uvedl.

„U mě to bylo obráceně, začal jsem velice zprudka a pak jsem s tím žil celá léta.“ Přiznal, že na krachu vztahu mohla mít podíl i jeho dominance. Když se ale po letech oba potkávají, tak pro sebe mají jen úsměvy a tvrdí, že i těch pět let byl slušný výkon!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...