Kamarádka o Ljubě Hermanové prozradila, že si prý zfalšovala rok narození!

Podle jejích vlastních slov měla milostné poměry i se ženami!

Říkalo se o ní, že je nestárnoucí a opravdu ještě v pokročilém věku udivovala svojí fyzickou kondicí. Zpěvačka Ljuba Hermanová (+83) prožila hodně bohatý život a možná byl i o pět roků delší, než jsme si všichni mysleli!

Spousta umělců dědí své geny po některém z rodičů. U Ljuby Hermanové (+83) to byla maminka, která hrála ochotnické divadlo. V rodném listu má napsáno Luběna Herrmannová. Ljubou Hermanovou se stala až po válce, kdy nebyla německá jména zrovna populární.

Také vás může zajímat ...

Místo konzervatoře rovnou do života!

Pořádně živá byla Ljuba už odmala. Spíš než panenky jí zajímaly klukovské hry. Vzpomínala na to, jak lezla po stromech, házela kamení a prala se. Když jí byly čtyři roky, podhrabala se prý pod vrátky a utekla z domu. Vyrůstala v Neratovicích, ale když jí bylo jedenáct, rodina se přestěhovala do Prahy. Tam chodila Ljuba do gymnázia.

Měla v plánu ve studiu pokračovat na gymnáziu, ale nakonec se rozhodla přímo pro divadelní praxi. Díky známosti s Hugo Haasem (+67) dostala své první angažmá v jednom divadle na pražském Smíchově. Tam ale dlouho nevydržela. Ráda měnila angažmá a ani její soukromý život nebyl zrovna ničím trvalým. Hrála i v legendárním Osvobozeném divadle s Jiřím Voskovcem (+76) a Janem Werichem (+75).

A nejen hrála, ona s oběma i postupně chodila. Víc do ní byl zamilovaný Werich, Ljuba ale měla raději Voskovce.

Později se dozvěděla, že si o pletkách s ní oba pánové jako správní kamarádi řekli.

Všechny vyzkoušely kokain!

Slavná zpěvačka měla prý milostné vztahy nejen s muži, ale i se ženami. Každopádně kamarádek měla opravdu hodně a prožívala s nimi divoké věci. Dámské večírky bývaly opravdu divoké. Jedna historka vyprávěla o tom, že když během mejdanu došel alkohol, vydala se Ljuba do noční Prahy na nákup nových zásob. Vzala si na sebe kožich, ale pod ním byla úplně nahá!

Největší kamarádkou Ljuby byla Adina Mandlová (+81). U ní prý zpěvačka často spala. „Střídaly jsme milence jednoho za druhým, pily a flámovaly,“ vyprávěla Adina po letech. „Jednou, když jsme byly samy mezi námi děvčaty, někdo přinesl balíček s kokainem – a všechny jsme to vyzkoušely!“ Těžké chvíle pak Ljuba zažila během války. Protože byla poloviční židovkou, nesměla nikde vystupovat.

Na konci války pak byla nucena pracovat v jedné cihelně na okraji Prahy.

Nevyšlo jí ani jedno manželství!

Asi nepřekvapí, že Ljuba byla provdaná víckrát – celkem čtyřikrát. Nejprve to bylo za boxera Edu Hrabáka. Jednalo se spíš o takové zbrklé manželství. Druhý muž s Ljubou nevydržel kvůli jejímu nevázanému způsobu života. Ocenila ale, jakou s ní měl dotyčný partner velkou trpělivost. Prý byl jedinou „pevnou rukou“, kterou nad sebou měla. Zpěvačka si ho vážila pro jeho vzdělanost a vlídnost.

Změnit jí se mu ale nepodařilo. Třetím manželem se stal architekt, kterého po třech letech opustila, když byl nemocný. Později si to hodně vyčítala. O mladé milence neměla stárnoucí Ljuba nouzi, což se o ní dobře vědělo. Nepopírala to, označovala je dokonce jako „elixír života“. Ve zralém věku si ale prý jejich přízeň musela i získávat i různými dary, například drahými obrazy.

Výrazně mladší byl i její poslední, čtvrtý manžel. Ljuba si ho brala, když jí bylo 62 let – jejímu nastávajícímu bylo téměř o třicet roků méně! A to ještě není jisté, jestli zpěvačce nebylo o pět roků více. Podle Luby Skořepové (+93), se kterou byly velmi dobré přítelkyně, si Ljuba Hermanová nechala úmyslně upravit rok narození o celých pět let. Na svět prý přišla už v roce 1908.

Pomocí úplatku se jí podařilo na úřadech původní datum změnit. Je tedy možné, že zemřela až v 88 letech. V závěru života jí příbuzní umístili na psychiatrii, protože jí považovali za pomatenou.

I tam se ale Ljuba, tváří v tvář blížícímu se konci, chovala jako dáma!

Ani vysoký věk jí neubral nic na její vitalitě!

Jeden z jejích milenců, Jan Werich, kdysi o Ljubě Hermanové prohlásil, že zraje jako víno z dobré úrody. Skutečnost mu dávala za pravdu. Ani s přibývajícími léty neztrácela vitalitu, chuť do života a humor. Měla skvělou fyzickou kondici a pečovala o sebe. Nevyhnula se plastickým operacím, současně ale zdravě jedla, hlavně zeleninu, a také pravidelně cvičila.

Stala se symbolem toho, že stárnout se dá i aktivně a že akrobatické cviky nemusí být cizí ani pro lidi po šedesátce!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...