Kapustové závitky

Suroviny:  12 větších kapustových listů  120 g rýže  500 g mletého hovězího a vepřového masa  2 stroužky česneku  oregano, sůl, pepř  1 vejce, cibule  olej  1 rajčatový protlak

Postup: Troubu předehřejeme na 180 °C. Kapustové listy omyjeme a rozdělíme. Vložíme do hrnce a zalijeme vroucí vodou. Necháme 10 minut stát, poté scedíme a necháme vychladnout. Pokud mají velmi tlusté stvoly, seřízneme je opatrně ostrým nožem. Rýži vaříme o polovinu kratší dobu, než je uvedeno na obalu. V míse smícháme mleté maso, drcený česnek, koření a vejce. Přidáme rýži a promícháme.

Do každého listu dáme dvě až tři lžíce směsi. Ohneme boční strany listů dovnitř a zarolujeme do ruličky. V hrnci nebo v pánvi, kterou můžete dát do trouby, rozpálíme olej, na něm osmahneme cibulku, přidáme rajský protlak a zalijeme trochou vody.

Vložíme rolky, aby byly zhruba do poloviny ponořené, a pečeme v troubě 30 minut.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...