Kde všude hledat v přírodě vitaminy?

Jsou důležitou součástí pro správné fungování našeho těla. Řeč je o vitaminech. Dopřejte si je v přírodní formě a zahoďte potravinové doplňky. Uvidíte, že kromě zdraví prospěšných látek načerpáte i energii.

Už od dětství každý ví, že ovoce a zelenina jsou plné vitaminů, které jsou pro fungování našeho organismu naprosto nezbytné. Jaké potraviny si dopřát, abychom jich načerpali dost?

Také vás může zajímat ...

Jahody

Máte rádi jahodové poháry nebo jahody se šlehačkou? Dopřejte si jich klidně ještě více. Jahody obsahují řadu vitaminu. Najdete v nich jak vitamin C, tak i A, B a E.

Jablka

Dopřejte si pořádnou dávku vitaminu C a zakousněte se do jablka. Tahle zdravá svačinka nejen dobrá, ale také velmi chutná. Meruňky • Meruňka je ovoce, které je bohaté na vitamin A, B, C. Udělejte si například z nich kompot nebo je jezte jen tak.

Brokolice

Vitaminy najdete i v zelenině. Jednou z nejlepších voleb je brokolice, která obsahuje vysoké množství vitaminu A, B, E a C. Kromě toho má velký obsah minerálů, především draslíku, fosforu a vápníku.

Špenát

O síle špenátu vědí i malé děti, možná proto ho tak často nemají rády. Kromě vitaminů i je vhodný pro osoby, které potřebují doplnit v těle železo.

Mrkev

Že mrkev je dobrá pro zrak, ví téměř každý. Obsahuje velké množství vitaminu A, vlákninu i antioxidanty. Udělejte si mrkvový salát – osvěží vás a dodá vašemu tělu, co potřebuje. 50 gramů syrové mrkve denně člověku stačí k doplnění vitaminu A..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...