Kvůli velkému stresu v manželství se Míla Myslíková nikdy nestala matkou!

Velkou životní optimistku čekal bohužel smutný a osamělý konec.

Ačkoliv byla Míla Myslíková (+71) i vzhledově vysloveně maminkovským typem, svého vlastního potomka se bohužel nedočkala. Neměla k tomu daleko, jenže osud byl bohužel tvrdě proti!

Jmenovala se vlastně Bohumila Myslíková (+71), ale důvěrná zdrobnělina Míla se k herečce, která kolem sebe šířila pozitivní energii, určitě hodilo víc. Znali jsme jí hlavně z rolí maminek, ať už hodných nebo přísnějších. V osobním životě měla ale samotářská herečka smůlu – vlastní děti nikdy neměla.

Také vás může zajímat ...

Trénovala v půjčovně kostýmů

Míla Myslíková neměla jen herecký talent. Uměla i psát a právě kariéra spisovatelky byla v mládí jejím snem. Protože k psaní jsou ovšem zapotřebí životní zkušenosti, které tenkrát postrádala, zvolila si jiný umělecký obor. Inspirovala jí půjčovna kostýmů – tu doma zdědili po babičce. Už jako malá se tak Míla převlékala například do princeznovských šatů a „hrála“ si na různé pohádky.

Po studiu na brněnské JAMU hrála v tamních divadlech, později se přestěhovala do Kladna. Nakonec divadlo ze svého života úplně vynechala a věnovala se jen natáčení filmů. Proto ji dodnes můžeme vidět v tolika rolích. Jedním z důvodů mohlo být i to, že ve skutečnosti byla Míla hodně uzavřená a nerada se předváděla.

S tímhle přístupem se opravdu lépe pracuje před televizní nebo filmovou kamerou než naživo před hledištěm plným diváků.

Facka znamenala rozvod!

Většinu svého osobního života si vystačila Míla Myslíková sama. Nejspíš jí navždy odradila první a jediná manželská zkušenost. Částečně to byla i její vina, protože si vybrala nevhodného partnera. Byl jím herec Štěpán Zemánek (+61). Herečka si ho vzala, když jí bylo třiadvacet let. Poznala s ním ale bohužel hlavně ty špatné stránky nefungujícího vztahu.

Manžel hodně pil a kromě toho neměl daleko i k násilí vůči partnerce. Neshody byly na denním pořádku. Možná by v manželství Míla zůstala, kdyby přišli na svět potomci. Otěhotněla, ale skončilo to bolestně. „Vypadalo to, že budeme mít rodinu,“ svěřila se herečka kdysi. „Pak se ale stalo něco, o čem nechci mluvit, a všechno bylo jinak.“ Prodělala samovolný potrat.

Jednou z příčin bylo stoprocentně napětí v manželství. Všechno pak rázně skončilo poté, co Míla dostala od svého muže facku. „Hrozně jsem se za to styděla,“ přiznala. V době rozvodu byla ještě mladá a určitě by si nějakého lepšího partnera našla. Nechtěla ale už riskovat. Raději zůstala sama.

Měla pak sice nějaké kamarády, jednoho i velmi důvěrného, ale chodila si s ním prý jen povídat do restaurace nedaleko svého bytu.

Důvěřovala sektě a přišla o všechny peníze!

V dospělosti se Míla přece jen dočkala splnění svého dětského spisovatelského snu. Vyšla jí úspěšná kniha pohádek a také další knihy o Finsku. Proč právě o této severské zemi? Na karlovarském festivalu se počátkem 60. let seznámila s jedním finským novinářem a prožila s ním platonickou lásku na dálku. Psaní jí ale moc nevynášelo, tu knihu pro děti musela dokonce částečně sponzorovat.

A nakladatelství, které jí vydalo jednu „finskou“ knihu, zkrachovalo, takže herečka nedostala doplatek honoráře. I tak se jí ale nevedlo špatně a měla naspořenou docela hezkou částku. Bohužel o ni vlastní vinou přišla. Ve stáří totiž hledala nějaké duchovní ukotvení a stala se obětí náboženské sekty. Míla těm lidem důvěřovala, jenže oni ji místo „zasvěcení“ postupně připravili o úspory.

Konec herečky, kterou si navždy budeme pamatovat jako maminku Štěpána Šafránka ze série o „básnících“ nebo vodnickou paní z komedie Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, byl tedy smutný a osamělý. Její srdce dotlouklo v jedné pražské nemocnici. Neměla ani pohřeb, tělo bylo zpopelněno bez obřadu.

Příbuzní jí sice poslední rozloučení chtěli připravit, ale o smrti Míly se dozvěděli až se zpožděním.

Poté, co přišla o domácího mazlíčka, nechtěla dál žít!

Odchod populární herečky ze světa byl opravdu bolestný a tíživý. V posledním období života trpěla zdravotními problémy a odmítala se stýkat s lidmi. Jediným potěšením pro ni byl pejsek, jezevčice Bětuška. Poté, co o ni přišla, ztratila poslední smysl, proč se z něčeho radovat. Dál už jen čekala, až si pro ni přijde smrt.

Po prodělané těžké mrtvici musela být umístěna do nemocničního ošetřování.

Zemřela bez peněz, bez dětí a bez toho, aby jí někdo za její role poděkoval.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...