Levandulový krém na ruce

Tato bylinka má nespočet léčivých účinků. Pomáhá při bolestech hlavy, astmatu, revmatismu nebo při bolestech svalů a kloubů. V neposlední řadě působí blahodárně na náš spánek. Stačí si dát pytlíček s usušenou levandulí pod polštář a budete spát jako nemluvně. Vyrobte si krém na ruce, který vám pomůže odbourat stres a úzkost.

Co budete potřebovat?

Také vás může zajímat ...

Zvlášť do misek si připravte třicet pět kapek stoprocentního levandulového oleje, čtvrt šálku stoprocentního mandlového oleje, dvě polévkové lžíce kokosového oleje, tři polévkové lžíce extra panenského olivového oleje a tři polévkové lžíce nastrouhaného včelího vosku.

Jak postupovat?

Smíchejte kokosový, mandlový a olivový olej a směs zahřejte ve vodní lázni na mírném ohni nebo v hrnci s dvojitým dnem. Dávejte pozor, aby se olej nevařil. Do horkého oleje přidejte včelí vosk a několik minut míchejte, dokud se vosk zcela nerozpustí.

Stáhněte z plotny, přelijte do skleněné, uzavíratelné nádoby a nechte úplně vychladnout. Občas promíchejte, aby se směs provzdušnila a na konci měla krémovou konzistenci. Dejte směs na deset minut do lednice a pak přidejte levandulový olej.

Pořádně promíchejte, olej rozlijte do malých skleněných uzavíratelných lahviček. Krém na ruce skladujte v lednici nebo na jiném chladnějším a temném místě. Tak prodloužíte jeho trvanlivost..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...