Lisa Marie Presley – Má všechno, přesto není šťastná

Tohle dítě mělo od narození všechno na světě. Táta své holčičce snesl modré z nebe. Lisa Marie Presley (52) se narodila do slavné rodiny.

Být dcerou Elvise Presleyho (†42) a Priscilly Presley (75) nakonec nebyla žádná výhra. Děvčátko by bylo patrně daleko šťastnější v mnohem obyčejnějším prostředí. Rodiče se seznámili v západoněmeckém lázeňském městečku Bad Nauheim. Král rock’n’rollu vykonával v padesátých letech minulého století povinnou vojenskou službu v sousedním Friedbergu.

Také vás může zajímat ...

Priscille Ann Wagner bylo čtrnáct, když Elvise poprvé spatřila. Po jejich seznámení na jednom z Elvisových večírků rodina děvčete sice nebyla z nápadníka nadšena, brzy ale za jistých podmínek dovolili dceři se s o deset let starším muzikantem dále stýkat.

Po jeho návratu do Spojených států to zpočátku vypadalo, že se dvojice již nikdy neshledá.

Jediné královo dítě

Až po dvou letech mohla Priscilla Elvise navštívit a v roce 1963 definitivně opustila Německo a následovala svou lásku na jeho ranč Graceland. Ona sama vzpomíná na seznámení s hudební legendou slovy: „Zpíval píseň jedné blondýně. Přesněji řečeno, zpíval to jejím ňadrům. Připadalo mi to odporné.“ Přesto se z toho stala láska jako trám. Netušila, co ji po boku Elvise čeká.

Bojoval s démony, nedalo se s ním žít. Vzali se v roce 1967, rozvedli v roce 1973. Lisa Marie se narodila v únoru 1968 v Memphisu. Šťastný a štědrý otec jí snesl k nohám všechno, s jedinou výjimkou. To nejdůležitější, spokojené a klidné dětství, jí zajistit neuměl.

Byla jediným potomkem krále rock’n’rollu.

Málem v pekle

Když jí byly čtyři, otec už s matkou nežil, ale dceři se to snažil vynahradit. Byla klasickou tatínkovou holčičkou. Četl jí přání z očí, kupoval drahé dárky a jednou ji vzal soukromým letadlem z Memphisu do Idaha, aby si malá Lisa Marie mohla hrát ve sněhu. Holčička nejvíc ze všeho stála o jeho pozornost a čas, nic z toho nedostala. Otec po večerech koncertoval, po nocích pil a přes den spal.

Byla u toho, když zemřel. Ten smutný 16. srpen roku 1977 nikdo nevymaže z její paměti. Postřehla, jak se kolem domu tlačí stovky lidí, ti všichni fascinovaní tím, že by mohli spatřit kousek mrtvého Elvise. Matka propadla scientologické církvi a dceru v tomto duchu vychovávala, Lisa Marie chodila do školy pod církevní správou. To nemohlo dopadnout dobře.

Už ve dvanácti experimentovala s drogami. Sama říká, že vyzkoušela snad všechno a v mnoha různých kombinacích – až se diví, že to přežila. V osmnácti letech stála jen kousíček od brány pekla, zbýval jen krok. Rozhodla se, že ho neudělá. Paradoxně jí pomohli právě scientologové, v jejichž řadách našla i prvního manžela, kytaristu Dannyho Keougha (55).

Narodily se jim dvě děti: dcera Danielle Riley (30) a syn Benjamin (27). Svatba byla v říjnu 1988 a v květnu 1994 měli manželé podepsané rozvodové papíry. Další manželství, a to s popovým králem Michaelem Jacksonem (†50), trvalo devatenáct měsíců. Brunetka tvrdí, že ji přivedlo až na pokraj šílenství. Byli tajně oddáni roku 1994 v Dominikánské republice.

Lisa Marie přísahá, že z její strany to byla velká láska. Co k ní cítil podivínský král popu, o tom se lze jen dohadovat. Soudí se, že chtěl odvrátit pozornost od vlastních afér týkajících se nezletilých chlapců, o kterých se už tehdy hovořilo. „Obávám se, že skončím jako Elvis,“ řekl prý několikrát. Nemýlil se, stejně jako Presleymu, i jemu se zastavilo srdce.

„Začala jsem být nemocná a emočně vyčerpaná ve snaze ho zachránit před jeho sebedestruktivním chováním,“ vzpomíná Lisa Marie na zpěváka.

Velké chyby

Třetím manželem se stal Nicolas Cage (56). Slabost pro slavné muže se Lise Marii nedá upřít. „Byla to velká chyba,“ prohlásila o krátkém svazku s oscarovým hercem a ten zas mluvil o „neslučitelných rozporech“. Koncem tisíciletí na sebe Lisa upozornila jako na hudebnici, po většinu dosavadního života ale má jiné starosti.

Její dům připomíná drogové doupě, všude se válí lahvičky od léků, injekční stříkačky, lahve s alkoholem. Zhroutilo se i její čtvrté manželství s kytaristou Michaelem Lockwoodem (59), jemuž porodila dvojčata. Když Lisa Marie zrovna pobývá v léčebně, o děti se stará babička Priscilla.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama