Magická síla drahých kamenů

Aby léčivé kameny pomáhaly, je třeba umět si vybrat ty pravé a dobře o ně pečovat!

Magickou sílu kamenů využívali už naši dávní předkové na uzdravení fyzických, ale i psychických problémů. Jejich léčivé účinky vám mohou pomoci v mnoha oblastech života, ale pouze tehdy, když se je naučíte používat správně. Pomůžeme vám!

Dnes žijeme ve světě moderních technologií, a pro náš spokojený život je důležité spojení s přírodou. Jednou z možností, jak se na přírodu znovu „napojit“, je cesta skrze kameny. Už naši předkové využívali obrovskou sílu a energii léčivých kamenů.

Také vás může zajímat ...

Ty ovlivňují nejrůznější psychické i fyzické pochody v těle, mají schopnost uzdravovat a přinášet pozitivní energii. Kámen zasazený ve šperku plní i funkci okrasnou a ochrannou.

Ve starověku se z drahých kamenů vyráběly amulety a talismany, které lidé nosili na těle, uchovávali doma a byly součástí lektvarů a magických rituálů.

Jak kámen čistit a dobíjet?

Když si přinesete léčivý kámen domů, musíte ho nejprve očistit. Kameny fungují jako přenašeče energií, se kterými se setkají, a shromažďují se v nich i stres a emoce. Není-li kámen čištěn a dobíjen, dochází k postupné ztrátě jeho léčivých schopností. Tradičně se kameny čistily v čisté tekoucí vodě, v potoce či prameni.

Některé kameny, jako je malachit, hematit nebo tyrkys, se vodou čistit přímo nesmějí. Alternativou je ponořit kameny na několik hodin do misky s vodou se solí nebo vystavením na slunci. Většina světlemodrých kamenů a také některé růženíny však při vystavení slunečnímu svitu mohou ztrácet svou barevnost.

Jak pomáhají uzdravovat?

Existuje několik nejzákladnějších postupů, jak používat drahé kameny k léčebným účelům. Krom funkce dekorační může kámen blahodárně působit už jen tím, že ho umístíte do prostoru svého bytu nebo pracoviště. Pro delší dobu působení si vyberte také metodu nošení kamene, formou přívěsku nebo v náramku.

Můžete nosit kámen při sobě v kapse, případně i pevně přilepený na postižené místo na těle, kde vás trápí bolest. Vložením a přiložením kamene na místo, kde chcete, aby působil, dosáhnete léčivého vlivu na daný orgán. Je možné využívat také působení na energetická místa na těle – čakry nebo akupunkturní body.

Vyberte si ten správný kámen právě pro vás

Možností výběru toho pravého kamene přesně pro vás je hned několik. Volit můžete i podle slunečního horoskopu, kde je ke každému znamení přiřazen drahý kámen tak, aby vás pozitivně vylaďoval a působil na psychickou pohodu i zdravotní stav každého slunečního znamení.

Často je však tím opravdu nejlepším vodítkem vaše intuice a vaše osobní pocity. Na každého totiž působí drahý kámen jinak. Váš pocit, jak se vám kámen líbí a souzní s vámi, bývá ten nejdůležitější. Každý z léčivých kamenů má svůj osobitý původ, složení, barevné ladění, rozdílné schopnosti, sílu a energii.

BARVA KAMENŮ LÉČÍ

Každá barva kamene je nositelem určitých vibrací, energií a také léčivých schopností kamene. Těmi nejobvyklejšími a tradičními léčivými kameny jsou křišťál a obsidián.

Bílá a průzračná

Tyto léčivé kameny symbolizují čistotu, smíření a vyrovnání. Jsou symbolem dokonalosti a také tvůrčí energie. Bílými a průzračnými kameny jsou křišťál a achát bílý.

Růžová

Typickým zástupcem růžových kamenů a polodrahokamů je růženín – známý jako kámen lásky. Kameny této barvy jsou nositeli energie soucitu, schopnosti odpouštět, citů a empatie.

Červená

Červené kameny symbolizují energii, dráždivost, tělesnost i sexualitu. Životní energii a intenzitu prožívání zrychlují rubíny, červené jaspisy a české granáty.

Oranžová

Kameny v oranžové barvě posilují radost ze života. Podporují vnitřní harmonii, odvahu a tvořivou sílu. Do oranžova bývají zbarveny karneoly a kalcity.

Žlutá

Žluté drahé kameny přinášejí štěstí, pocit bezstarostnosti, zahánějí depresi, oživují, podporují činorodost a spokojenost. Typickým žlutým kamenem je citrín.

Zelená

Kameny zelené barvy působí očistně, vyrovnávají energie, očišťují, léčí, přinášejí radost. Typickými zelenými kameny jsou například smaragdy, vltavíny a akvamaríny.

Fialová

Fialové bývají hlavně ametysty, které podporují zklidnění, duševní vyrovnanost, meditace a přispívají ke klidné atmosféře prostoru, kde jsou vystaveny.

Modrá

Modrá symbolizuje celkové uvolnění, vnitřní klid, touhu po upřímnosti a cestu při hledání pravdy. Modré kameny jsou například Lapis lazuli a azurity.

Černá

Hlavní účinky černých kamenů jsou velká odolnost vůči stresu a rozpouštění mentálních bloků. Pomáhají naší schopnosti soustředit se. Černým kamenem je obsidián a onyx.

Hnědá

Tato barva kamenů odstraňuje nashromážděný stres a napětí v těle, působí zemitě a ukotvuje. Hledáte-li typický hnědý kámen, pak můžete sáhnout po záhnědě nebo tygřím oku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...