Martu Jandovou a Miroslava Vernera dali dohromady kamarádi, aniž by o tom oba něco tušili!

Svatbu si sice zamluvili daleko dopředu, ale novinářům zůstala utajena!

Zpěvačka Marta Jandová (44) si nejprve prožila jedno manželství a několik vztahů, než definitivně zakotvila po boku lékaře Miroslava Vernera (39). Vedle něho poznala, co je to rodina, mateřství a štěstí.

Dětství zpěvačky Marty Jandové (44) bylo šťastné – nejen proto, že vyrůstala v rodině slavného otce. Původně nechtěla ve stopách Petra Jandy (76), zakladatele skupiny Olympic, jít. Lákalo jí tlumočnictví. Nedostala se ale na filozofickou fakultu a tak se přece jen vydala na hudební dráhu. Pomohlo jí v tom jedno osudové setkání.

Také vás může zajímat ...
Pod stálým lékařským dohledem.

Bez peněz a bez znalosti jazyka

V době, kdy potkala svoji první osudovou lásku, německého muzikanta Thorstena Mewese (46), měla za sebou Marta traumatický zážitek. Její maminka zemřela na rakovinu. Přesně dva roky po její smrti se v Praze seznámila s Thorstenem. Dodnes si myslí, že to nějak „zařídila“ maminka z nebe. Vydala se za svojí láskou do Německa se sedmdesáti markami v kapse a téměř nulovou znalostí němčiny.

Thorsten brzy poznal, že si našel nejen novou přítelkyni, ale i talentovanou zpěvačku. Marta se rychle naučila německy a zpívala s kapelou svého milého. Zatímco skupina Die Happy sklízela jeden úspěch za druhým, Marta a Thorsten svůj vztah nezvládli. Byla to partnerova vina, našel si jinou slečnu. Marta pak, k překvapení svých fanoušků, prožila vztah s ryze popovým zpěvákem Sashou (49).

Ani tenhle vztah ovšem nevydržel, stejně tak jako další s podnikatelem Viktorem Mrázem (51). V době, kdy byla sama, se pak v jejím životě objevil gynekolog Miroslav Verner (39).

Byl sice oficiálně ještě ženatý, ale ve skutečnosti sám.

Chodila i se Sashou.

O ruku jí požádal u protinožců

Marta a Miroslav měli společné kamarády, kteří na ně navázání kontaktu „ušili“. „Řekli si: on miluje rockovou muziku a vždycky říkal, že by Martu Jandovou rád poznal,“ vyprávěla zpěvačka. „Dokonce v tom měla prsty i manželka mého táty! Udělali to fakt nenápadně, my jsme to poznali zhruba až za měsíc.

Mně tenkrát namluvili, že by mě Míra strašně rád pozval na kafe, a jemu řekli, že jsem ho někde viděla a moc se mi líbil. Muž se mě pak asi po měsíci zeptal, kde jsi mě to vlastně viděla? A já jen: co, vůbec nevím, o čem mluvíš?! Takže nás dva dali dohromady kamarádi.“ Nikdy předtím by si Marta nepomyslela, že něco takového může fungovat. Miroslav se rozvedl a Martu si vzal.

Ještě předtím zpěvačka přišla do jiného stavu. Odjeli spolu na dovolenou do Austrálie a tam se dočkala žádosti o ruku. Samozřejmě souhlasila. Pro svatbu si s velkým předstihem zarezervovali datum 27. června. Než si řekli své „ano“, přišla na svět dcerka. Těhotenství se neobešlo bez komplikací, které Martu od šestého měsíce donutily pouze ležet v posteli.

Vzhledem k profesi svého partnera ale nemusela mít obavy.

Viktor Mráz se nechtěl rozvést.

Klidně by šla pracovat do školky!

Svatbu se jim podařilo utajit před novináři. Částečně proběhla v tradičním duchu, Marta na sobě měla půjčené šperky, nové šaty, starý prsten a modrý kapesník – a také se rozbíjely talíře nebo se házela rýže. S narozením dcerky změnila Marta svůj pohled na svět a všechno jí podřizuje. „Prožívám všechny její úspěchy. S dětmi mě to baví.

Už jsem si říkala, že kdybych neměla jinou nabídku, šla bych pracovat klidně do školky,“ prohlásila v jednom rozhovoru. Půl roku si prožila s Miroslavem v Německu, kam odjel pracovat jako lékař. Nebylo to ale ono, příliš to nesvědčilo rodinnému životu.

Kvůli partnerovu pracovnímu vytížení se dvojice vídala strašně málo, navíc bydleli na malé vesnici, kde nebyla možnost navázat nějaká přátelství. Ačkoliv se jim tam finančně dařilo, raději se vrátili do svého pražského bytu. Na otázku, jestli k dcerce přibude ještě nějaký sourozenec, zpěvačka odpověděla: Dá-li příroda, tak dá, když ne, tak nedá.

Je mi přes čtyřicet, vím, že jsou tam nějaká rizika.

Jestli by se ještě jedno dítě narodilo, byl by to super bonus.“

Pěkné rodinné foto.

Doktor a zpěvačka? Funguje to dokonale!

Mezi lidmi, kteří se pohybují v showbyznysu, bývá zvykem, že si hledají podobně zaměřeného partnera. Vztah mezi lékařem a zpěvačkou je tedy tak trochu výjimkou. Marta si ho ale pochvaluje: „U nás si to sedlo skvěle. Muž je větší bohém, než se zdá. Dokud jsem neměla dítě, žila jsem s muzikanty a to je samé: tady si ještě dáme panáka a tady taky, zítra nemusíme vstávat.

“ Dnes už je jí jasné, že v určitém věku už to chce mít vedle sebe partnera, na kterého se může vždy spolehnout.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...