Milenku, která ho zachránila, vyhodil Waldemar Matuška z bytu kvůli jiné ženě!

S mladou herečkou měl kdysi krátce před svatbou, ale pak ji zradil.

Jeden z našich nejslavnějších zpěváků Waldemar Matuška (+76) prožil život, který by stál za zfilmování. Byly by v něm jak velká sláva, tak i osobní tragédie. A přinejmenším v jedné scéně by nebyl za kladného hrdinu.

Jako místo narození měl Waldemar Matuška (+76) uvedeny východoslovenské Košice. Na svět právě tam přišel ale víceméně náhodou. Maminka totiž byla operní zpěvačkou a měla i ve vysokém stupni těhotenství v Košicích vystoupení.

Také vás může zajímat ...

Waldemar se tak málem narodil na jevišti. Jeho otcem měl být český vězeňský dozorce, který na Slovensku pracoval. Obecně se ale mělo za to, že Waldemar byl ve skutečnosti potomkem jistého romského hudebníka. Naznačoval to jak jeho vzhled, tak přirozený muzikantský talent. Tohle tajemství ale slavný zpěvák nikdy neodhalil. Možná ho ani sám nevěděl.

Manželství nevydrželo tragédii

Na velkou hudební kariéru to na základní škole pro Waldemara nevypadalo. Ze zpěvu měl totiž na vysvědčení čtyřku. Tenkrát by asi nikdo nepředpovídal, že se jednou stane legendou. S tím vysvědčením to bylo obecně dost nahnuté, Waldemar byl rebel a učit se nechtěl. Na střední školu se ani nepokoušel dostat, místo toho se šel učit sklářem.

Problémy s dýcháním mu ale zabránilo tohle řemeslo vykonávat.

Po vojně pracoval v Chebu jako osvětový tajemník a po večerech zpíval v kavárnách. Oženil se a jeho žena přivedla na svět dvě holčičky-dvojčátka. Rodinné štěstí ale netrvalo příliš dlouho. V karlovarské nemocnici se stala děsivá tragédie. Vinou omylu lékařů byla při očkování proti neštovicím podána dvojčátkům špatná látka.

Dva měsíce bojovaly holčičky v nemocnici o svůj život, ale smrti bohužel neunikly. Waldemar se ženou se pokusili zachránit manželství narozením dalšího dítěte. Ani syn ale nemohl zachránit vztah, poznamenaný neštěstím. Waldemar se pak znovu oženil s tanečnicí z divadla Semafor, kam nastoupil, jenže tento vztah byl jen krátkodobý.

Šest lidí v malém bytě

Velkou láskou Waldemara Matušky byla herečka Jitka Zelenohorská (74). A nejenom láskou, ale i pomocnicí v těžké době. S Waldemarem se seznámila ještě jako studentka. On o ni měl velký zájem, jí odrazoval čtrnáctiletý věkový rozdíl. Ačkoliv zpěvák byl v té době už slavný, s financemi to nebylo nic moc.

Hodně z jeho honorářů šlo na péči o jeho otce, který byl slepý v ústavní péči. Jitka žila také hodně skromně. V malém bytě žilo pět lidí: ona, rodiče a dva bratři. Když Waldemar neměl kam jít, vešel se tam jako šestý. Rozdělili si to tak, že rodiče přespávali v kuchyni, bratři a Waldemar v pokoji a Jitka v předsíni.

Brala to ale jako krásné a romantické období, tím spíš, že si ji Walda chtěl vzít. V době, kdy ji požádal o ruku, už měl rozestavený vlastní byt na Václavském náměstí. Stalo se tak na Jitčiny narozeniny, 11. listopadu. Zlaté snubní prsteny bohémsky vhodil do sklenic se šampaňským. Pak ale do hry vstoupila Olga Blechová (72) a všechno bylo jinak.

Z emigrace už se nevrátil

Waldemar se s Olgou znal už z dřívějška. Nyní se do ní zamiloval a z plánované svatby s Jitkou nic nebylo. Ačkoliv mu snoubenka pomáhala se stavbou bytu, do toho se nastěhovala Olga a Jitka musela s pláčem odejít. Nedostala dokonce ani osobní věci, které v bytě zůstaly, a další dva roky přespávala jen u přátel.

Waldemar se tak nezachoval k ženě, která mu pomohla, moc fér. S Olgou ale pak už vydržel až do své smrti, prožil s ní velmi šťastné manželství a měl s ní syna. V polovině 80. let šokoval celý český národ svojí emigrací do Ameriky.

Neměl ale asi jinou možnost, protože mu od režimu hrozil zákaz vystupování. Za oceánem dokázal využít své popularity u tamních krajanů a jediné turné mu pak stačilo, aby si ve Spojených státech koupil dům!

Zemřel za oceánem, pohřeb měl ale v Praze

Ačkoliv se v roce 1989 hranice otevřely a Waldemar se mohl vrátit zpátky, zůstal už trvale v Americe. Do své rodné země ale často dojížděl, dokud mu to dovoloval zdravotní stav. Jeho astma se totiž stále zhoršovalo.

Vzduch u oceánu na Floridě mu svědčil, cestování mu naopak nedělalo dobře. Zemřel obklopen svými blízkými v květnu roku 2009. Pohřeb ale vdova Olga uspořádala v Česku. Do Prahy přišlo populárnímu zpěvákovi a historicky prvnímu Zlatému slavíkovi dát sbohem 12 tisíc lidí!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...