Nepříjemný opar

S létem přicházejí opary. S našimi triky je zastavíte včas.

Opar způsobuje virus herpes simplex a nosí ho v sobě většina populace. Nemusí být aktivní, pouze spí tam, kde se uhnízdil, tedy v určitých částech nervového systému, a čeká na svoji příležitost.

Také vás může zajímat ...

Jako první pomoc, když se objeví, můžete využít ledové kostky nebo obklady z použitých čajových sáčků. Uleví od nepříjemných pocitů, ale léčbu neurychlí.

Vhodnější jsou gely, tinktury, mastičky a speciální náplasti z lékárny, které nejenže mírní obtíže, ale také přispívají k hojení. Některé vytvoří na rtu ochrannou gelovou vrstvu proti pronikání nečistot, tónují nebo bolestivé místo chladí.

Výborně se osvědčil také tea tree olej. Na cestách se dá využít i jako přírodní dezinfekce na drobné rány a na řadu dalších drobných potíží. Čím dříve ho použijete, tím lépe. Musí se však nanášet s citem, zvlášť pokud je koncentrovaný, aby postižené místo nepřesušil a to pak zbytečně nepopraskalo.

Dlouhodobý problém

V případě, že se vám opar objevuje pořád dokola, pečujte o rty průběžně. Třeba i několikrát denně použijte balzám s UV ochrannými faktory. Zdravá kůže infekci snáze odolá.

Odumřelé šupinky kůže odstraňte šetrným domácím peelingem, který si můžete připravit i sama: smíchejte lžíci cukru se lžící medu, naneste na rty a nechte patnáct minut působit. Před opláchnutím rty ještě promasírujte zbylým cukrem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...