Pochopila, že milovaného muže už nepředělá

Stále krásná IVANA CHÝLKOVÁ (56) je i po dlouhých letech soužití zamilovaná do JANA KRAUSE (66). Vzhlíží k němu s obdivem a pořád miluje i jeho občas drsný humor.

Ivana Chýlková (56) a Jan Kraus (66) dlouho vypadali jako volnomyšlenkáři, kteří o nějaký papír na lásku zřejmě vůbec nestojí.

Také vás může zajímat ...

Před několika lety se však poněkud překvapivě ukázalo, že se už dávno vzali. A to údajně z čistě praktických důvodů. „Manželství má smysl jenom kvůli majetku,“ měl dokonce říct Kraus.

Oba dva byli zadaní

Nutno přiznat, že co se týče těch dvou, tak už veřejnost překvapí máloco. Vždyť když se dali dohromady, byl z toho skandál, který v českém showbyznysu neměl obdoby.

Chýlková a Kraus se do sebe zamilovali v polovině devadesátých let, když spolu natáčeli fi lm Trio. Na tom by nebylo nic divného, kdyby oba v tu chvíli nebyli zadaní.

Kraus byl dokonce ženatý s herečkou Janou Krausovou (66) a měl s ní dva syny, Davida (40) a Adama (37). Je pochopitelné, že to oba bratři zpočátku špatně snášeli. Ale protože byli na celou situaci dva, mohli to spolu alespoň probírat.

Bála se uvěřit, že je těhotná

1. srpna 1998 přišla velmi radostná událost. Ivaně a Honzovi se narodil syn Jáchym (21). Jeho příchod na svět však nebyl tak jednoduchý, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Ivana totiž už kdysi prodělala několik samovolných potratů, takže si sice miminko přála, na druhou stranu se dalšího těhotenství právem obávala.

Když opět přišla do jiného stavu, až do čtvrtého měsíce se tomu zdráhala uvěřit. Dokonce si prý ani nechtěla vyzvednout těhotenský průkaz, všechno ze strachu, aby to náhodou nezakřikla.

O mnoho lépe se necítila, ani když uběhly ony kritické měsíce. Herečce navíc velmi vadilo, když se někdo dotýkal jejího bříška, protože tím překročil její intimní zónu.

Porodila velkého sympaťáka

Další pochyby se dostavily, když se přiblížil den porodu. To už se ale herečka zabývala myšlenkou, jaké děťátko vlastně přivede na svět. „Co když nám to dítě bude nesympatické?“ ptala se občas svého partnera.

Nakonec se její obavy naštěstí nepotvrdily, protože jejich syn Jáchym je podle herečky jedním z nejsympatičtějších lidí v jejím okolí.

„Asi je to taky tím, že je dost po mně a já jsem si taky hodně sympatická,“ říká s nadsázkou Ivana, která se díky Krausovi stala součástí velké a hlavně milující rodiny.

Uprostřed velké rodiny se cítí v bezpečí

Navíc Ivana je rázná žena, která si i uprostřed této velké smečky umí zjednat pořádek. A protože sama sebe nebere příliš vážně, dokáže o jejich soužití hovořit s humorem.

Dokonce tvrdí, že už dávno přišla na to, že je na ní nejzajímavější právě ta skutečnost, že žije s Janem Krausem. „Ale vzhledem k tomu, že mě taky zajímá, mám pro to částečné pochopení,“ říká s úsměvem úspěšná herečka.

Pak už ale s vážnější tváří dodává, že být součástí jeho velké rodiny pro ni znamená hlavně to, že se cítí v bezpečí. Ivana je také realistka, která už dávno pochopila, že muže, kterého tolik miluje, zkrátka nepředělá.

Takže zatímco jiné ženy se svého partnera pokoušejí změnit k obrazu svému, ona jen se smíchem vypráví, že zatímco Kraus řídí celý vesmír, ona obstarává takové nedůležité prkotiny, jako jsou například nákupy.

Nemají žádné výchovné metody

Chýlková ani nemá pocit, že by se její a Krausovy názory na výchovu nějak zvlášť lišily. Možná to bude i tím, že údajně žádné výchovné metody nemají.

„Já jsem ta, co honí syna po bytě a tluče ho, když už nevím coby,“ říkala herečka s úsměvem, když byl Jáchym v pubertě, a dodávala, že když se stane něco, co Jana přece jen nadzvedne ze židle, tak ona raději zasáhne.

V takových chvílích by totiž mohlo jít o život. Na druhou stranu Chýlková přiznává, že patrně nebude žádný poklad do domácnosti. Běžné domácí práce ji nebaví, a dokonce jí připadají jako ztráta času.

A co nesnáší ze všeho nejvíc, je nakupování. Přesto všechno se čas od času vybičuje a něco dobrého uvaří. Tehdy prý volá: „Vstávejte, dělám domov!“ V takový okamžik se musejí všichni dostavit ke stolu a předložený pokrm jaksepatří pochválit.

Pořád je do něj zamilovaná

Ivana je i po letech do Jana tak zamilovaná, že s nostalgií vzpomíná na dobu, kdy ho poprvé spatřila. Což bylo v době, kdy se dívala na film Dívka na koštěti. Ovšem tehdy ji Kraus zrovna neuchvátil.

„Kdyby mi tenkrát někdo řekl, že to bude otec mého dítěte, tak bych se opravdu hlasitě rozesmála,“ přiznala herečka, která je ale i po tolika letech šťastná, že svého Jana a celou Krausovic rodinu má.

A to není zdaleka všechno, vždyť díky Janovi přišla k dalšímu báječnému synovi.

Po synovi požadoval testy DNA

V roce 2004 totiž kontaktoval Jana Krause dosud neznámý Marek Blažek (44) s tím, že je s velkou pravděpodobností jeho syn. Protože to moderátor pokládal nejdřív za nemístný žert, požadoval po Markovi, aby podstoupil testy DNA.

„Na co zkouška DNA, když je to už předem jasné,“ reagovala Chýlková, když viděla Markovu fotografii. Je pravda, že jejich vzájemná fyzická podoba byla zarážející, a tak nikoho nepřekvapilo, když testy potvrdily, že se skutečně jedná o Krausova syna.

„Náš rod je dlouhý a jsem hrdý na to, že k němu patřím,“ říká šťastně Marek. Na celé události bylo něco mystického. Vždyť Marek se v Krausovic rodině objevil jen krátce poté, co zmizel hercův otec.

Ten měl ze světa odejít hodně podivným způsobem. Jednoho dne, to už trpěl Alzheimerovou chorobou, se sebral a už se domů nevrátil. Rok bylo vyhlášeno pátraní, než nějaké děti našly kosti, klobouk, hodinky a pero.

Kraus pak poskytl vzorky DNA, díky kterým se zjistilo, že se skutečně jednalo o ostatky jeho tatínka. Díky milované Ivaně ale všechno zvládl.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...