Rhodos: ostrov slunce

V Egejském moři, plný voňavých růží a krásných motýlů

Ostrov prý daroval bohu slunce sám mocný Zeus. Také tu kdysi stál jeden ze sedmi divů světa kolos Rhodský, bronzová socha boha Hélia. Rhodos je i dnes plný překrásných pláží a ojedinělých historických památek.

Jste-li na ostrově, měli byste navštívit město Rhodos. Staré středověké kamenné domy a spleť úzkých uliček vás dovede k Paláci velmistrů. Město je ale také plného hotelů, obchodů, restaurací, barů a taveren podél pobřežních promenád.

Také vás může zajímat ...

Malebný přístav Mandraki je plný výletních člunů a jachet. Pokud se vydáte na kopec Monte Smith nad městem, prohlédnete si antický stadion a Odeon.

Hurá na pláž!

Východní a jihovýchodní pobřeží ostrova má klidnější moře a nádherné písčité či oblázkové pláže. Letovisko Kallithea je oblíbené u rodin s dětmi pro svůj pozvolný vstup do moře. Kallithea Therma jsou krásné lázně s prvky Maurského slohu.

Dostanete se sem buď výletní lodi z města Rhodos nebo autem po silnici. Vyhledávané rušné letovisko Faliraki vzdálené cca 15 km od hlavního města je pověstné dlouhou krásnou pláží a rušným nočním životem v centru.

Zábavu dětem i dospělým zaručí velký aquapark a lunapark. Městečko s dalekosáhlou historií městečko Lindos, je jedno ze tří původně antických měst na ostrově, přístupné jedinou cestou. Na kopci nad písečnou pláží se nacházejí pozůstatky staré antické Akropole.

Fouká to tu pěkně

Severní a severozápadní pobřeží je více větrné než kryté východní a jihovýchodní. O něco silnější vítr zde vytváří vlny a je zcela nepochybně tím pravým místem pro vyznavače vodních sportů, především windsurfingu.

Pláže jsou zde zpravidla oblázkovo-písčité nebo oblázkové. Letovisko Yalyssos nabízí skvělou zábavu. Vydejte se na pahorek Filérimos, kde ležela akropole starého města Yalyssos, jednoho z nejstarších osídlení na ostrově. Naleznete tu základy Athénina chrámu a kapličku s freskami z 15. století.

V Údolí motýlů

Jednou z nejzajímavějších přírodních atrakcí ostrova je tzv. Údolí motýlů Petaloudes, ve kterém se v letních měsících páří tisíce motýlů. Ideálním obdobím pro jejich sledování je od května do srpna.

V údolí můžete také navštívit přírodní muzeum motýlů nebo si jen udělat procházku lesem kolem vodopádu s pěkně upravenými chodníky a spoustou rustikálních mostů. K vidění je i klášter Kalopetra postavený v roce 1784 řeckým princem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...