Syn v sobě našel sílu vyrovnat se s krutou pohromou!

Odmítal návštěvy, ale vůli k životu našel díky dítěti.

Nejprve se mi zhroutil svět, ale dnes už vím, že to moje dítě zvládne!

Oba mé syny, Michala i Patrika, už v době dospívání ovládla touha zažívat pocity volnosti a dobrodružství. Jejich hlavním koníčkem bylo lezení po skalách. Já jsem vždy trnula strachy, jestli se ze svých výprav vrátí. Oni ale na moje obavy nijak nehleděli.

Také vás může zajímat ...

Hrozná zpráva od doktora

V pohodě se zdáli být, i když odjížděli jednoho dne na výpravu do Prachovských skal. Dveře se zabouchly a s Patrikovou přítelkyní Ivanou jsme slyšeli jen zvuk odjíždějícího výtahu. Stály jsme u okna s úzkostí v srdci, jako vždy při takových příležitostech. Za oknem už padal soumrak, když se ozval zvuk mobilního telefonu.

Michal nám nepřirozeným a sevřeným hlasem sděloval, že Patrik měl těžký pád a vrtulník ho odváží do nemocnice. Vrcholky stromů zmírnily jeho let dolů a on měl obrovské štěstí v neštěstí. Přežil, ale za cenu těžkého zranění. Primář nemocnice nechtěl spekulovat o zdravotním stavu.

Až po vyšetření zjistil, že můj syn má poraněnou páteř, přičemž částečně ochrnul a už nikdy nebude moci chodit!

Měl důvod bojovat

Zhroutil se mi celý svět. Patrik ležel v nemocnici bez chuti do života. Odmítal přátele i bratra. Zmobilizovali jsme všechny síly, protože Ivana zjistila, že na svět se hlásí nový život – dítě, které s Patrikem čekala. Po propuštění z nemocnice ho přijala do domu svých rodičů. Děťátko v bříšku rostlo, nálada se uklidnila a Patrik znovu zářil radostí z příchodu jejich dcery Terezky.

Láska bez zbytečných slov, výčitek a nářků dokázala vrátit mého syna do života. Jednoho květnového sobotního odpoledne se rozezvučely zvony v kostele a Patrik, na invalidním vozíku, s nejkrásnější nevěstou na světě, stanul za zvuku svatebního pochodu před oltářem. Dvě ženy jeho života, malá Terezka na jedné straně a Ivana na straně druhé, ho držely za ruce.

Znovu jsem si uvědomila, že v malém okamžiku můžeme přijít o všechno, na čem nám záleží.

Překonali jsme mnoho smutku, ale Patrik prohlásil, ať se nebojíme, že to zvládne – a já mu věřím!

Hana B. (52), Liberec

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...