Tajemné síly mě daly dohromady s první láskou!

Spěchala jsem od tramvaje zpátky na zastávku a bála se, že už ho neuvidím

Naše osudy možná řídí dobří andělé, kterých si všimneme až tehdy, když zasáhnou.

Aby se někdy sešli dva lidé, kteří k sobě patří, je třeba nějaký zásah shůry. Já jsem se o tom přesvědčila, když jsem po mnoha letech potkala svoji první lásku.

Přála jsem si vystoupit

Seděla jsem v tramvaji a sledovala ruch na ulicích města. Přijeli jsme k hlavnímu nádraží, kde bylo jako obvykle velké množství lidí. Najednou jsem spatřila v tom davu povědomou mužskou tvář, sice o hodně starší, než jsem si ji pamatovala, ale byla jsem si skoro stoprocentně jistá. To je přece Martin, volalo moje srdce. Martin, moje první láska z doby, kdy mi bylo osmnáct.

Také vás může zajímat ...

Rozešli jsme se tenkrát kvůli hlouposti a už jsme se neviděli. I dnes, skoro po čtvrt století, se mi při pohledu na něho rozbušilo srdce. Chtěla jsem vystoupit, ale tramvaj už se bohužel rozjela. Já seděla v druhém voze, takže jsem nemohla požádat řidič, aby zastavil. A přece se stal zázrak. Po pár metrech tramvaj zastavila.

Za chvilku jsme se dozvěděli, že má poruchu a musíme si vystoupit.

Zpráva od starého muže

Spěchala jsem zpátky na zastávku a bála se, že Martin už je pryč. Cítila jsem strašné zoufalství, že už ho třeba nikdy neuvidím. Naštěstí tam stál a trochu zmateně se rozhlížel. Pak mě spatřil. Také on mě hned poznal. Chvíli trvalo, než z nás spadly rozpaky. Šli jsme si sednout na kávu. Martin mi vyprávěl, co divného se mu na zastávce stalo.

Prý k němu přišel takový divný starý pán a řekl mu, ať nikam nechodí, že ho za pár minut čeká důležité setkání. Když jsem k tomu přidala i tu náhlou poruchu tramvaje, bylo nám oběma jasné, že nějací strážní andělé chtěli, abychom se opět dali dohromady. A opravdu se jim to podařilo. Martin byl stejně jako já rozvedený. Nic nebránilo tomu, abychom zkusili po letech svoji lásku obnovit.

Dnes už vím, že se nám to – i díky tajemným silám – podařilo.

Radmila S. (45), Brno

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...