V hlavní roli STRIE! Bojujte s nimi efektivně!

Moc vás straší nepěkné strie, anebo už je dokonce máte? Proč vlastně vznikají? Nejen že vám teď na všechny tyto otázky odpovíme, ale také vám poradíme, jak s nimi spolehlivě sama zatočíte!

Jizvičky na kůži neboli strie, kterým se říká pomerančová kůže, se vyskytují nejčastěji na stehnech, hýždích a prsou. Zformovat se ovšem mohou také ve spodní části zad, vrchní části paží nebo také kolem loktů a kolen. S našimi tipy už vás tento ženský strašák nemusí trápit.

Co stojí za jejich vznikem?

Také vás může zajímat ...

Vzbuzují obavy zvláště v těhotenství u nastávajících maminek, ale nehrozí jenom jim. Pružnost a odolnost pokožky s vyšším věkem postupně klesá, čímž bohužel také dochází k oslabení elastických vláken. Jestliže dojde k popraskání vláken pod povrchem kůže, začnou se tvořit strie.

Ty se tvoří ve střední vrstvě kůže vlivem náhlého natažení pokožky. To bývá nejčastěji způsobeno rychlým příbytkem na váze a zvětšením objemu určitých partií.

Strie mohou být mimo jiné také dědičnou záležitostí nebo důsledkem hormonálních změn, případně k nim mohou přispět léky, které mají za následek ztenčování kůže a přitom snižují tvorbu kolagenu.

Naučte se jim předcházet

Velkou roli z hlediska tvorby hraje prevence v podobě zdravého životního stylu, vhodného pitného režimu a pravidelného pohybu, což znamená zaměřit se na cílené posilování těchto partií.

A i masáže by pro vás měly být absolutním základem. Nesmírně důležité je rovněž kůži vyživovat, podporovat její přirozenou funkci a dopřát jí pestrou výživu. Posílíte tak produkci kolagenu a elastinu, takže tím budete bránit nechtěnému výskytu jizviček.

Masáže a zábaly vám určitě pomohou

Také hledáte osvědčený způsob, jak strie vyzmizíkovat ze své pokožky? Ačkoli není možné se jich definitivně zbavit, lze je alespoň snížit. Navíc dokážete dosáhnout i toho, aby vypadaly mnohem světlejší, a posílit tím pokožku takovým způsobem, aby se nové už dále neobjevovaly.

Vyzkoušejte na to prokrvující masáže či zábaly a svou pokožku každodenně promazávejte vhodnými krémy. Na kůži trpící drobnými nedostatky je vhodné zvolit kvalitní přírodní kosmetiku, jež bude o vaše tělo šetrně pečovat. Stačí používat olejová séra.

Jak se dají snadno zamaskovat?

Když je nemůžete maskovat, můžete strie omezit či zakrýt. U strií, které mají stejnou barvu jako okolní pokožka a jde jen o nerovnost, je možné je zakrýt plně krycím make-upem.

Jestliže má však tzv. pajizévka odlišné zabarvení, pak je nejlepší překrýt ji barevným korektorem. Na červenou strii použijte zelený, na fialovou žlutý a na tmavou lososový či oranžový korektor.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...