Vánoční Vídeň

Projížďka kočárem, trhy, horký punč a nezapomenutelné zážitky

V těchto dnech se ve většině měst koná vánoční trh, který je místem, kam si lidé chodí vypít vánoční punč, popovídat si s přáteli a načerpat vánoční atmosféru. Jedním z nejznámějších „vánočních měst“ je bezesporu Vídeň.

První adventní trh se ve Vídni konal už koncem 18. století. Lidové tradice a řemesla zde přežívají dodnes. Největší trh najdete na náměstí Rathausplatz před radnicí, jejíž okna se každoročně proměňují v adventní kalendář.

Také vás může zajímat ...

Kromě více než stovky stánků tu najdete adventní věnec obřích rozměrů i srdíčkový strom, který se stal symbolem Vánoc pro zamilované. Děti potěší rukodělné dílničky nebo projížďka vláčkem Radničním parkem.

Vánoční vesnička

Vydáte-li se od radnice směrem k vídeňskému parlamentu a dál podél třídy Ringstrasse, po pár minutách příjemné chůze se ocitnete na dalším významném trhu. Socha císařovny Marie Terezie na stejnojmenném náměstí je obklopena dřevěnými stánky, ve kterých si můžete koupit dekorační předměty s vánoční tematikou, tradiční řemeslné výrobky i občerstvení.

Zážitkem pro vás bude i návštěva vánoční vesničky před Karlskirche čili kostelem svatého Karla.

Za dalšími trhy!

Karlovo náměstí je provoněno slámou, na které si uprostřed náměstí hoví ovce a kozy. Řemeslníci na tomto trhu své výrobky vyrábějí často přímo před vašima očima.

Koupíte tu skleněné ozdoby, svíčky, tepané šperky, papuče i další zboží. Zámeckou atmosférou jsou charakteristické trhy před zámkem Schönbrunn. Vévodí jim obrovský vánoční strom a koupit se tu dají ty nejhezčí vánoční ozdoby.

Na menší trh narazíte i u dalšího zámku – Belvederu. Nebývá na něm tolik turistů, proto si tu budete moci vychutnávat ničím nerušenou vánoční atmosféru.

Vídeňskými uličkami

Starovídeňské trhy najdete také na sousedních náměstích Freyung a Am Hof.

Až vás přepadne hlad, vydejte se právě sem. Přímo v srdci Vídně u Stephansdomu se sice nekoná žádný velký trh, i tak tu ale stojí mnoho vánočních stánků. Na stánky narazíte i na dalších vídeňských náměstích či v uličkách.

Projděte si ulici Neubaugasse. V té se celoročně konají bleší trhy, které v době adventu střídají trhy vánoční. Vídeň se v době adventu proměňuje v kouzelné vánoční město plné tradičních trhů, pro které je charakteristická vůně pečených brambor, kaštanů a sladkých pražených mandlí.

Necháme-li stranou bezpočet vánočních ozdob a vánočních předmětů, které nabízejí místní trhovci, je lákadlem vídeňských trhů horký punč snad všech ovocných příchutí, výborná horká čokoláda i tradiční svařené víno.

Ve Vídni můžete potkat i vánočního anděla Christkindla!

Hrneček na památku

Sběratelé hrnečků si tu přijdou na své – ve Vídni má totiž každý trh své speciální hrnečky, které navíc svůj design rok od roku lehce obměňují. Za hrneček s nešizeným svařákem nebo punčem zaplatíte zálohu 2 euro, a záleží na vás, zda si jej necháte, nebo vrátíte.

A začnou-li vás bolet nohy, svezte se od trhů k trhům stylově, kočárem taženým koňmi.

Jednodenní výlet na adventní trhy do vánoční Vídně autobusem pořídíte již od 475 Kč!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama