Moje chvilka pohody

Vaše letní zahrada

Červenec je měsíc, kdy vrcholí léto, obvykle bývá taky nejteplejší. Je obdobím sklizně, barevných květů a dlouhých teplých nocí strávených venku.

I když horké počasí přináší bouřky a vláhu, je to právě červenec, kdy je na zahradě nejvíc práce se zálivkou a výživou.

1. Zahradu nyní zalévejte časně zrána nebo v podvečer, kdy se voda méně vypařuje. V červenci je třeba dbát na pravidelnou zálivku. Zejména pór, květák a celer jsou na ni náročné stejně tak jako na přísun živin.

2. Pro bohaté kvetení je důležité pravidelné hnojení. Zásobte se výživou včas, na trhu je řada speciálních přípravků, které vyhovují specifickým požadavkům rostlin.

3. Nezapomeňte na řez živých plotů ze stálezelených dřevin.

4. V červenci můžete začít s řízkováním některých rostlin např. plaménků a růží.

5. Záhony pravidelně odplevelujte a vysoké trsy trvalek připevněte k opoře. K dostání jsou ve specializovaných prodejnách plastové nebo kovové kruhové opory.

6. Pravidelně sklízejte bylinky, které pokud hned nespotřebujete, můžete usušit nebo zmrazit. Voňavé bylinky z vlastní zahrádky tak máte po ruce po celý rok.

7. Travní plochu pravidelně sečte a za teplých dní zavlažujte. Obzvlášť u trávníků, které byly založené v tomto roce, je vydatná zálivka třeba.

8. V létě je také důležité trávník přihnojovat. Půda nesmí být vyprahlá a hnojivo je třeba aplikovat rovnoměrně. Trávníková hnojiva mají obvykle podobu granulí nebo prášku. Ideální je rozmetání hnojiva pomocí ručního nebo vozíkového rozmetadla. I když klasické ruční rozhazování je jednodušší, je to nejméně přesný způsob hnojení. V červenci je možné travní plochu provzdušnit pomocí obyčejných vidlí nebo speciálních hrábí.

9. Věnujte zvýšenou péči leknínům. Pokud nejste spokojeni s nástavbou květů nebo se vám zdá, že nekvetou bohatě, příčin může být několik. První možnou příčinou, která ovlivňuje květenství, je např. nevhodné stanoviště- lekníny milují slunce. Dalším důvodem je nedostatečná výživa. Pohnojte je proto kostní rohovou moukou nebo speciálními hnojivými tyčinkami. Dále je třeba leknínům pravidelně odstraňovat nadbytečné listy, aby nezakryly celou vodní hladinu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden